Zespół KOMETY prezentuje “Upiory na Szuwarach”

“Upiory w Szuwarach” to tytuł pierwszego singla zapowiadającego nową płytę warszawskich Komet, która ukaże się w przyszłym roku nakładem Thin Man Records.

Lider zespołu, Lesław, tak opisuję tę kompozycję:

“Po paru eksperymentalnych płytach nasz comebackowy singel „Upiory w Szuwarach” to powrót do szlachetnej prostoty w duchu The Kinks”.

fot. Rafał Wójcik

Komety to grupa powstała na gruzach legendarnej Partii, jednego z najlepszych rock’n’rollowych składów w dziejach Warszawy. Zespół został uformowany przez lidera Partii, Lesława, (gitara, wokal, teksty) w roku 2002.

Oryginalna, nawiązująca do bogactwa brzmień minionych dekad twórczość Komet zjednała grupie fanów nie tylko w kraju, ale i poza granicami Polski. Komety koncertowały m.in. w Meksyku. Tam też w 2008 roku ukazała się anglojęzyczna wersja albumu „The Story of Komety” zawierającego największe przeboje zespołu.

Pomimo kilkukrotnych zmian w składzie, nieodmiennie centralnym punktem, a zarazem znakiem rozpoznawczym Komet, pozostają głos i teksty Lesława, poetycko niejednoznaczne, często rozgrywające się w pejzażach Warszawy, stawiające go w gronie najważniejszych autorów swojego pokolenia.

Żywa kompozycja “Upiory na szuwarach” prezentuje się obiecująco. Dostajemy prosty utwór, oparty na niedzisiejszym brzmieniu gitarowym, ale rytmicznym podtekście.

 

Leave a Reply