Jimek i jego wersja piosenki “Krakowski spleen” z repertuaru Maanamu

Jimek czyli Radzimir Dębski nie pierwszy raz zaskakuje swoją wizją muzyki i kolejnymi projektami. Tym razem zmierzył się z jedną z najpopularniejszych piosenek z repertuaru Maanam pt. “Krakowski spleen”.

Oryginalna wersja utworu pochodzi z roku 1983, kiedy to ukazała się trzecia studyjna płyta zespołu pt. “Nocny patrol”. Prócz wspomnianej piosenki znalazły się tam m.in. “To tylko tango”, “Raz-dwa-raz-dwa” i “Zdrada”.

fot. Mateusz Nasternak

 

Nowa wersja kompozycji, podpisana jako Kora x JIMEK, powstała przy okazji reklamy. Stała się jednak na tyle ciekawym elementem nowego spojrzenia na piosenkę, że warto o niej wspominać.

Jimek to Radzimir Dębski – kompozytor muzyki filmowej i rozrywkowej, producent muzyczny oraz dyrygent. Jego twórczość odznacza się inną, często zupełnie skrajną od przewidywań wizją artystyczną. Potrafi łączyć zupełnie skrajne gatunki muzyczne, tworzy swoiste etiudy, ale też dłuższe formy kompozytorskie. Jednym z jego najnowszych projektów jest zarejestrowana i wydana ścieżka dźwiękowa do filmu “Atak paniki”.

Leave a Reply