Limboski i nowa zapowiedź płyty

Limboski prezentuje nowy singiel pt. “Czarne bramy”, który zapowiada jego kolejną płytę pt. “Poliamoria”. Premiera albumu już 20 kwietnia. Słychać wyraźną zmianę stylistyki, która oddaje ducha prostego rock’n’rolla. W kompozycji słychać też lekkie naleciałości vintage, kierujące w stronę niewspółczesnej piosenki gitarowej.

Na poprzednim albumie “W trawie…” Limboski, czyli Michał Augustyniak był bardziej bardem i poetą. Tym razem muzyk uciekł do Berlina:

“Niemiecka stolica, w której mieszają się inspiracje kulturowe i artystyczne, a ulice tchną tolerancją dla indywidualności – okazała się dlań idealną przystanią. Na najnowszej płycie “Poliamoria” Limboski przemawia z nieskrępowaną ekspresją głosu i słowa. To zdecydowanie jego najbardziej dojrzały tekstowo i dopracowany muzycznie materiał w dotychczasowej karierze.

Tym razem pielęgnowana od wielu lat słabość do amerykańskiej muzyki źródeł (bluesa, folku i korzennego rock’n’rolla) to dla Limboskiego zaledwie punkt wyjścia. Celem – napisanie piosenek nośnych, przystępnych, mądrych i urzekających stylistycznym bogactwem. Na wszystkich tych polach artysta odnosi bezdyskusyjny sukces. W programie płyty znalazły się ostre, dynamiczne riffy gitarowe, ale też egzystencjalne w wymowie ballady podszyte duchem gospel czy country.

Całość po raz kolejny w przypadku Limboskiego spaja produkcyjna ręka Marcina Borsa, dzięki któremu nagrania oddychają i mienią się barwami.”

 

Leave a Reply