Premiera płyty “Dwunasty dom” duetu Enchanted Hunters

Utwór „Plan Działania” to pierwszy singiel duetu Enchanted Hunters z płyty „Dwunasty dom”, która ukazuje się 7 listopada 2019 nakładem wydawnictwa Latarnia Records. Po długich wyczekiwaniach fanów muzyki alternatywnej, zespół wraca z nowym albumem – tym razem w kompletnie innej stylistyce i w całości po polsku.

fot. Ewa Szatybełko

Enchanted Hunters to duet znakomitych songwriterek Małgorzaty Penkalli i Magdaleny Gajdzicy.

W 2012 r. zespół wydał swój debiut, zjawiskową “Peorię”, o charakterystycznej gęstej fakturze, nietypowych wokalnych harmoniach i pięknych melodiach.

Po premierze Enchanted Hunters zaczęły grać koncerty w Polsce (np. festiwale OFF czy Open’er)i za granicą (Niemcy, Holandia, Islandia, Estonia, Ukraina). W 2015 r. zespół zarejestrował kilka utworów na specjalnej sesji KEXP. W 2015 r. zespół otrzymał prestiżową nagrodę dla twórców muzyki filmowej Grand Prix Komeda na Festiwalu Filmowym im. Krzysztofa Komedy za muzykę do filmu “MałeStłuczki”.

W tym samym roku cztery piosenki z soundtracku do filmu ukazały się na LittleCrushes EP. Przez ostatni czas Enchanted Hunters pracowały nad materiałem w zupełnie nowej synth-popowej stylistyce, po raz pierwszy pisząc utwory w języku polskim. Latem 2018 Penkalla i Gajdzica ukończyły nagrywanie 10 utworów, które zostały zmiksowane i wyprodukowane przez Michała Kupicza (m.in. Król, Oxford Drama, Młynarski/Masecki).

Album zatytułowany “Dwunasty dom” ukaże się 7 listopada nakładem Latarnia Records, a promuje go singiel “Plan Działania”. Mimo zupełnie nowego podejścia do brzmienia, w nowych utworach wciąż słychać charakterystyczne dla Enchanted Hunters zamiłowanie do ekwilibrystycznej polifonii, wyrafinowanych harmonii i nieoczywistej struktury utworów, wszystko to w ramach chwytliwego i wciągającego popu, często odwołującego się do złotego brzmienia lat 80-tych.

 

fot. okładka płyty

 

Dodaj komentarz