“Gold Town”, czyli nowy singiel zespołu Inner Rival [PREMIERA]

„Gold Town” to kolejny singel promujący debiutancką płytę warszawskiej grupy Inner Rival, która ukazała się w lutym bieżącego roku. Wraz z premierą teledysku do tej kompozycji zespół ogłosił szczegóły jesiennej trasy koncertowej po Polsce.

INNER RIVAL powstał w maju 2017 roku w Warszawie z inicjatywy Filipa Zielińskiego (Ex-Dianoya) oraz Janka Niedzielskiego (Ex-Dianoya).

fot. materiały prasowe

Trasa koncertowa zespołu:

22.11 – Leszno, klub Zakład

23.11 – Brzeg, Stara Karczma

28.11 – Szczecin, klub Pralnia

29.11 – Słupsk, Antrakt Kawiarnia Artystyczna

13.12 – Łomianki, Lemon Tree

15.12 – Siedlce, Pięć Sztuk

Pomysł na powstanie projektu grającego rockową muzykę w akustycznym wydaniu powstał zaraz po europejskiej trasie Dianoyi z zespołem Riverside w 2013 roku.

Do nagrania debiutanckiej płyty INNER RIVAL zatytułowanej „Inner Rival”, muzycy zaprosili wieloletniego przyjaciela, perkusistę Adama Łukaszka na co dzień grającego w zespole Votum. Po ponad rocznej pracy nad materiałem muzycy postanowili zarejestrować materiał w Studiu Serakos pod okiem Roberta i Magdy Srzednickich oraz Pawła Janosa Grabowskiego z JNS Studio. Muzyka którą tworzy INNER RIVAL to rock podszyty duchem lat 90-tych. W brzmieniu zespołu słychać inspiracje takimi zespołami jak Alice In Chains, Red Hot Chili Peppers, A Perfect Circle, Pearl Jam, Screaming Trees czy Blind Melon. Debiutancki album zawiera dziesięć kompozycji o zróżnicowanej ale spójnej stylistyce.

Nasza recenzja płyty Inner Rival:

Inner Rival – “Inner Rival”

 

Aktualny skład zespołu:

Filip Zieliński – wokal

Jan Niedzielski – gitara

Dawid Artyszuk – perkusja

Daniel Szulc – gitara

Tomek Zawadzki – bas

 

Leave a Reply