Ultrasonic powraca! Posłuchaj nowego singla “Jeszcze zdążymy”

Oświęcimski zespół Ultrasonic powraca z nową energią, prezentując refleksyjny, niezwykle głęboki utwór “Jeszcze zdążymy”. Do singla powstał malowniczy teledysk nakręcony w Portugalii.

fot. Karol Ruszkiewicz

Ultrasonic to oświęcimski zespół tworzący muzykę synthpopową z domieszką brzmień gitary. Teledysk był kręcony na niezwykle klimatycznej  plaży wśród klifów w miasteczku Atalaia w Portugalii, czasem wręcz w sztormowych warunkach, przez studentów szkoły filmowej w Lizbonie. Tekst piosenki to refleksja nad tym, że czasem dobrze jest się zatrzymać na chwilę, żeby chłonąć to co jest tu i teraz, bez zbędnego pośpiechu i gonitwy z czasem.

Zespół Ultrasonic powstał w 2018 roku i od tego czasu zdobył uznanie zarówno w Polsce, jak i za granicą. W 2019 roku wystąpili na festiwalu w Udabno w Gruzji. Ich muzyka to mieszanka elektropopu, synthwave’u, przestrzennej muzyki elektronicznej oraz klimatów alternatywnych. 

We wrześniu 2021 roku ukazała się ich pierwsza płyta „Ultrasonic”, która zawiera 10 utworów opowiadających o poszukiwaniu siebie i swojej drogi, a także o bezsilności wobec losu.

*****

Skład zespołu:

Kamila Sibik – śpiew

Janusz Majcherek – syntezatory

Karol Jarosz – gitara (dołączył do składu w sierpniu zeszłego roku).

Muzyka: Janusz Majcherek i Kamila Sibik

Słowa: Janusz Majcherek

Reżyseria i montaż klipu: Karol Ruszkiewicz

 

Janusz Majcherek – “Samemu” [RECENZJA]

Leave a Reply