“Spotkanie z Warszawą” Ireny Santor w reinterpretacji Brodki

Utwór “Spotkanie z Warszawą” Ireny Santor doczekał się interpretacji Brodki. Singiel ukazuje się miesiąc przed 80. rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego i jest zapowiedzią albumu artystki pt. “WAWA” (premiera 26 lipca), powstałego we współpracy z Muzeum Powstania Warszawskiego.

fot. Yan Wasiuchnik

W tym roku, z okazji 80. rocznicy Powstania Warszawskiego, Muzeum Powstania Warszawskiego zaprosiło do współpracy wyjątkową postać polskiej sceny muzycznej – Brodkę. Wokalistkę, autorkę tekstów, kompozytorkę, reżyserkę, laureatkę Fryderyków. Artystka objęła rolę kuratorki oraz dyrektorki artystycznej.

“WAWA” zawiera 10 utworów – nowych, oryginalnych kompozycji oraz coverów, czyli interpretacji utworów, które w niepowtarzalny dla Brodki sposób opowiadają o Warszawie. Drugą zapowiedzią, po “Mojej drodze” z udziałem Hadesa i producenta 2K88, jest “Spotkanie z Warszawą” – utwór Ireny Santor z 1964 roku.

“Spotkanie z Warszawą” Ireny Santor to utwór, otwierający album “WAWA”. Jest elementem nadziei, promieni słońca, które pojawiają się nad miastem – rozświetlając go, tym samym wzbudzając zachwyt osób, które żyją w Warszawie.– opowiada Brodka.

Premierę singla “Spotkanie z Warszawą” dopełnia przejmujący, czarno-biały klip w reżyserii Brodki. Artystka wciela się w nim w rolę warszawskiej syrenki, opowiadając o trudnych losach miasta. W tle m.in. panorama stolicy nocą czy archiwalne ujęcia z Powstania Warszawskiego.

 

Brodka, Hades i 2K88 z utworem “Moja droga”/ 80. rocznica Powstania Warszawskiego

Leave a Reply