Rosalie., Chloe Martini z EPką “NIE CIERPIE NIE”. Duet z Dawidem Podsiadło, cover Eweliny Flinty

Po coverze “ŻAŁUJĘ” Eweliny Flinty i singlu “WĘDRÓWKA DUSZ”, nadszedł czas na całą EPkę Rosalie., którą artystka stworzyła z Chloe Martini.

Cyfrowa EPka “NIE CIERPIE NIE” opublikowana ponad rok po albumie “Motherlode”, powstała powodowana obserwacjami o świecie, a przede wszystkim o bólu, cierpieniu i niepewności, jakie niosą bieżące wydarzenia (m.in. konflikt izraelsko – palestyński).

“NIE CIERPIE NIE” w mocnym gitarowym brzmieniu stanowi formę ujścia dla aktualnych myśli i emocji. Artystka czerpie inspiracje z trip hopu, konsekwentnie pielęgnując swoją indywidualność z pełną świadomością własnego rozwoju muzyce.

fot. Dawid Misiorny

Rosalie. wykorzystuje złość i ból jako siłę napędową w pisaniu tekstów. Zwraca uwagę na aktualne problemy społeczne, trudności w budowaniu relacji oraz samotność ludzi i alienację. Na EPce nie lukruje rzeczywistości, a opisuje ją taką, jaka jest – nie zawsze kolorowa, nie zawsze usłana różami, ale równie ważna i prawdziwa w swej surowej formie. Ostatni utwór na EPce “NIE MÓWIMY NIC” to próba pogodzenia się ze swoimi emocjami, rozejm z samą sobą.

Tracklista:
1. ŻAŁUJĘ
2. WĘDRÓWKA DUSZ
3. BIAŁY BEZ FEAT. DAWID PODSIADŁO
4. NIE MÓWIMY NIC

Rosalie. – kompozytorka, autorka tekstów i producentka tworząca w nurcie r’n’b. Ostatni z trzech wydanych albumów (po debiutanckim “Enuff” – 2016 r. i “Flashback” z 2018 r.) – “IDeal” – pojawił się w 2020 r. Został wyróżniony Fryderykiem w kategorii Najlepszy Album Roku Soul, R’n’B, Gospel. Od tego czasu artystka intensywnie koncertowała będąc w trasie i pojawiając się na największych festiwalach muzycznych w Polsce. Światło dzienne ujrzały znakomite cross-gatunkowe kolaboracje: “Potrzeba skał” z KRÓLEM i “4REAL”, gdzie razem ze wspomnianym artystą, Rosalie. wystąpiła w utworze Holaka. W październiku 2022 r. wydała z Tymkiem utwór “Jak ich tu pokochać”. Poza muzyką artystka prowadziła autorską audycję w Radio 357 – “Soul rider”. W czwartkowe popołudnia prezentowała set utworów z pogranicza soulu i r’n’b. 26 maja 2023 r. ukazała się płyta “Motherlode”. To trzeci solowy album artystki i jednocześnie drugi wydawany w labelu Def Jam Recordings Poland. Album zawiera single: “Iluzja” i “Raj”, “Stracona głowa” i “Światła”. Do współtworzenia numerów Rosalie. zaprosiła: Kachę (Coals), Chloe Martini, asthmę, Kukona i Vito Bambino. Producentką wykonawczą całego krążka jest Chloe Martini. “Motherlode” ukazało się w streamingu, na płycie CD i winylu. W 2024 r. ukazały się już trzy nowe single: “No cóż” – nawiązujące stylistycznie do “Motherlode”, drum’n’base’owy cover evergreenowego “Żałuję” oraz “Wędrówka dusz”.

 

Leave a Reply