Ranne Ptaszki zwiastują nadzieję! Posłuchaj singla “Ość”

“Ość” to nowy singiel promujący album W pełni” zespołu Ranne Ptaszki, który ukazał się pod naszym patronatem medialnym. W utworze gościnnie pojawiła się Ania Bratek.

W piosence „Ość” zespołu Ranne Ptaszki – w której wraz z liderką Martyną Kubiak gościnnie zaśpiewała Ania Bratek – wybrzmiewa triumf nadziei i wiary w sens istnienia nad trudami codzienności.

Ten podnoszący na duchu utwór promuje nowy album zespołu – „W pełni”, wydany wiosną 2024 roku, pod naszym patronatem medialnym. 2 lipca odbyła się premiera teledysku do tego utworu, którego autorem jest Aleksy Kubiak. Ten wyjątkowy obraz łączy w sobie elementy realizmu magicznego z przejmującym tańcem Katarzyny Zakrzewskiej.

fot. materiały prasowe

Ranne Ptaszki, dawniej Early Birds, to grupa przyjaciół, których losy połączył wydział jazzu katowickiej Akademii Muzycznej. Jako zespół działają od 2016 roku. W 2017 roku wydali debiutancką płytę “Świt” nakładem słowackiej wytwórni Hevhetia. Wiosną 2024 roku pojawiła się ich druga płyta z udziałem kwartetu smyczkowego, zaaranżowanego przez Nikolę Kołodziejczyka.

Muzyka zespołu to przede wszystkim autorskie utwory liderki – Martyny Kubiak, które gatunkowo oscylują między jazzem, poezją śpiewaną, a alternatywnym popem. W najnowszych propozycjach pojawiają się również elementy elektroniki. Ranne Ptaszki łączą w swojej muzyce dwa odmienne światy. Akademickie wykształcenie i pociąg do jazzowej wirtuozerii spotykają się z dotykającą duszy słuchacza prostotą i tworzeniem wyjątkowej atmosfery.

W nowych piosenkach Rannych Ptaszków kruchość i zwiewność otulone zostają przez wyraziste, dobitne tło; magiczne brzmienie, pełne przestrzeni, oddechu i blasku, łączy się z osadzoną warstwą rytmiczną; urokliwe piosenki z polskim tekstem, pisane z perspektywy czujnej i czułej duszy, opowiadają O BALANSOWANIU między ciemnością i światłem, między niemocą i nadzieją.

 

“Dla mnie najważniejsze to być w zgodzie ze sobą” – Martyna Kubiak (Ranne Ptaszki) [WYWIAD]

Leave a Reply