O miłości w rytmie retro/latino. Holka z nowym singlem “Czarna noc”

“Czarna noc” to drugi singiel HOLKI (Marii Holki), zapowiadający jej solowy album zatytułowany “Tak się teraz nie gra”.

Piosenka łącząca w sobie klimaty folk popu, retro i latino opowiada o miłości, która niezależnie od kolei losu daje nam poczucie spełnienia i bezpieczeństwa. To idealna, taneczna i zmysłowa propozycja na każdą porę roku.

W nagraniach udział wzięli: znany ze współpracy m.in. z Łukaszem L.U.C. Rostkowskim – Piotr Kopietz (akordeon), młodzi utalentowani muzycy, czyli Wojciech Barteczek (skrzypce), Zuzanna Nierubca (wiolonczela) oraz wybitny, amerykański perkusista John o Reilly jr. Producentami singla są: Maria Holka i Adam Abramek (kompozytor i producent, znany ze współpracy z takimi artystami jak: Bajm, Kasia Kowalska, Andrzej Piaseczny czy Seweryn Krajewski).

foto: Kacper Bartczak / Grain Films

“Czarna noc” ma w swoich słowach prostotę a może i pewną naiwność. Chciałam opowiedzieć o miłości niewyrachowanej, czystej i ufnej – takiej, o jakiej kilkadziesiąt lat temu mogłaby śpiewać Kalina Jędrusik, spoglądając na nas swoim eterycznym wzrokiem z planu “Kabaretu Starszych Panów”. Muzyka łączy w sobie żarliwość i namiętność, drapieżność przywodzącą na myśl Astora Piazzollę i słodycz upalnego, pachnącego rumem i cygarami wieczoru w kubańskiej knajpce. Wyrazista perkusja, rzewnie popłakująca wiolonczela i ekspresyjne rozmówki skrzypiec z akordeonem. Cóż mogę więcej dodać? Zapraszam do tańca. – jak informuje HOLKA

*****

HOLKA (Maria Holka) – kompozytorka, autorka tekstów, wokalistka, pianistka i producentka. Współpracowała m.in. z zespołem Retrospektakl (album: Wino), Alanem Abramkiem (single: Papierowe myśli, Uliczne sny) i wieloma artystami takimi jak: Jerzy Stuhr, Piotr Fronczewski, Joanna Rawik, Anna Karczmarczyk, Katarzyna Dąbrowska czy Janusz Bogacki. Ma też na koncie kooperacje z wydawnictwami i instytucjami, m.in: Audioteka, Universal Music Polska, Magnetic Records, Agora, Hypsteria Records. W 2023 wygrała konkurs fundacji Grand Press i Stowarzyszenia Autorów ZAIKS “Napisz piosenkę z Wojtkiem Młynarskim”. Jej autorską kompozycję do słów mistrza pióra “Niewielkie słowo – przyzwoitość” wykonał Ralph Kamiński podczas gali Medalu Wolności Słowa w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku. Członkini ZAIKS i SAWP. Trzykrotna stypendystka Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Singiel “Czarna noc” dostępny w serwisach cyfrowych: https://frontl.ink/34exxqr

 

fot. okładka singla

Leave a Reply