Zbigniew Wodecki, BeMy w utworze “Smutek lubi mnie”

„Smutek lubi mnie” to nowe opracowanie niewydanej wcześniej piosenki Zbigniewa Wodeckiego, które zapowiada nadchodzącą reedycję płyty artysty „Dusze Kobiet”. Premiera albumu zaplanowana jest na koniec 2024 roku.

Nową wersję utworu „Smutek lubi mnie” przygotował zespół BEMY w wyjątkowym towarzystwie brzmienia oryginalnego głosu Zbigniewa Wodeckiego, nadając utworowi polsko-francuskiego charakteru. Zespół w swoim pomyśle na aranż zainspirował się fragmentem tekstu „jak brat z bratem”. Jest im to bliska myśl ponieważ zespół BEMY współtworzy Wojciech Trusewicz Hefal oraz dwóch braci Elie i Mattia Rosinski. Ich pomysł na utwór „Smutek lubi mnie” bazuje na nowoczesnej instrumentacji i inspirowany jest twórczością zespołu „The Bleachers” pod kątem brzmienia. 

fot. Albert Zawada

Premiera utworu „Smutek lubi mnie” odbyła się podczas tegorocznej edycji Wodecki Twist Festiwal w Krakowie. Zespół zaskoczył nią licznie zgromadzonych fanów pod plenerową sceną festiwalu pod Wawelem.

Album „Dusze kobiet” składa się z 10 utworów, które powstały w 1987 roku. Pod koniec 2024 roku trafi on do dystrybucji fizycznej i cyfrowej, a jego zapowiedzią będą nowe aranżacje kilku piosenek, które znalazły się na tej płycie. 

 

“WODECKI/PATER” – projekt upamiętniający twórczość Zbigniewa Wodeckiego [RECENZJA]

Leave a Reply