Zalewski i jego manifest “ZGŁOWY”

Właśnie swoją premierę miał “ZGŁOWY”, czyli szczery manifest Zalewskiego. To zapowiedź nowego albumu artysty o tym samym tytule.

Płyta ukaże się jesienią tego roku. Do bezkompromisowego przekazu artysty, powstał równie odważny, świetnie oddający klimat utworu klip w reżyserii Michała Sierakowskiego.

Fot. Max Gronowski

Zalewski – jeden z najbardziej charakterystycznych głosów polskiej sceny muzycznej. Autor takich utworów, jak “Miłość Miłość”, “Kurier”, “Annuszka” czy “Początek”. Po 4 latach od poprzedniej autorskiej płyty “Zabawa” – wkracza w zupełnie nowy, artystyczny etap.

Pierwszą zapowiedzią tego bardzo osobistego materiału, który swoją premierę będzie miał na jesieni, jest właśnie utwór “ZGŁOWY”. Zaskakujący i bezkompromisowy komunikat, ukazujący Zalewskiego jako artystę z krwi i kości. Symboliczne zgolenie głowy na klipie, które dopełnia przekaz, symbolizuje początek czegoś nowego.

Jak będą wyglądały kolejne puzzle tej układanki? Coś czujemy, że Zalewski ma w zanadrzu jeszcze niejedną niespodziankę.

Po prostu miałem potrzebę napisania na wskroś osobistej i szczerej, niechowającej się za metaforą piosenki. Rap zdaje się nadawać do takich zabiegów najlepiej. “Spowiedź dziecięcia wieku”? A może miałem już po prostu dość słuchania kolejnych małolatów rapujących o furach, banknotach i łatwych kobietach? Taka konterka dla nich od tatuśka. Tak czy owak – jest już ZGŁOWY. Sprawdźcie to. – Zalewski

Klip do utworu „ZGŁOWY” powstał jako dokumentacja zmiany wizerunku Krzysztofa Zalewskiego – skoro goli sobie głowę i zaczyna nowy etap, pokażmy to 1 do 1 w teledysku. Tekst piosenki to bezkompromisowo zarapowana autobiografia, stąd pomysł na nagranie prostego, najntisowego klipu z kamerą z ręki, na taśmie, na blokowisku z fisheyem – tak, żeby to tekst był w centrum uwagi – jak w rapowych klasykach sprzed lat. – Michał Sierakowski, reżyser

 

Leave a Reply