White 2115 pobił rekord Spotify, jako polski wykonawca

“California”, czyli najpopularniejszy singiel White’a 2115, właśnie osiągnął 100 milionów odtworzeń, jako pierwszy polskojęzyczny utwór w serwisie Spotify.

Ten absolutny hit White’a 2115 jest hymnem każdych wakacji od blisko 6 lat i trudno wyobrazić sobie, by miało się to zmienić. Najlepiej świadczą o tym twarde liczby – najpopularniejszy singiel w dyskografii rapera właśnie osiągnął kosmiczną liczbę 100 milionów odtworzeń jako pierwszy polskojęzyczny utwór w serwisie Spotify.

fot. materiały prasowe

Singiel “California” z wydanego w 2018 roku debiutańskiego albumu White 2115 “Rockstar”, to ponadczasowy przebój znany i odtwarzany wszędzie, jak Polska długa i szeroka. Dość powiedzieć, że kawałek od dnia premiery, czyli od niespełna 6 lat, nie opuścił codziennego zestawienia 200 najpopularniejszych utworów na Spotify w Polsce, co jest absolutnym rekordem wśród rodzimych wydawnictw. Teraz White 2115 może przypiąć sobie do piersi kolejny order, bowiem “California” jako pierwszy polskojęzyczny utwór złamała oszałamiającą barierę 100 milionów odtworzeń właśnie na Spotify.

White dał z siebie bardzo dużo aby jako pierwszy pochwalić się takim osiągnięciem. Jesteśmy przekonani, że California będzie tylko śrubować ten wynik i będziemy świętować kolejne rekordy tego kawałka. Cieszymy się, że pierwsze w historii Spotify 100 milionów odtworzeń polsko-języcznego utworu przypadło utworowi wydanemu podszyldem SBM. Ogromne gratulacje dla White’a – mówi Mateusz Białas Karaś, współzałożyciel i współwłaściciel wytwórni SBM, wydawcy “Californii”

Przy okazji ogłoszenia osiągnięcia, artysta poinformował również o swoim nowym kanale YouTube i dołączeniu do nowej wytwórni.

Przy tej okazji też chciałbym już otwarcie powiedzieć, że wkraczam w nowy rozdział wydawniczy. Postanowiłem w końcu móc się spełniać muzycznie w stu procentach i z pomocą Sony wydać album na swoim. – napisał na swoim Instagramie White

Na nowym kanale YouTube artysty z okazji przekroczenia bariery stu milionów odtworzeń na Spotify pojawiła się również specjalna animacja.

 

Leave a Reply