Marcin Maciejczak z teledyskiem do singla “Midnight Dreamer”

Marcin Maciejczak zaprezentował teledysk do nowego singla “Midnight Dreamer”. Utwór zajął 3 miejsce w polskich preselekcjach do Eurowizji 2024.

Do utworu powstał wyjątkowy teledysk w reżyserii Maćka Nowaka, w którym minimalistyczna scenografia i intrygująco sensualny taniec wokalisty kontrastuje z epickością brzmienia muzyki. Fani historii światowego popu bez trudu odnajdą w nim bezpośrednie cytaty z tak kultowych klipów jak “Stronger” Britney Spears, “Hung Up” Madonny, “Houdini” Duy Lipy czy hitowe “Call on Me”. Na uwagę zasługuje tu także ukazany po raz pierwszy nieprzeciętny talent taneczny artysty, wyeksponowany dzięki nowoczesnej choreografii Tomka Prządki.

fot. materiały prasowe

„MIDNIGHT DREAMER” to współczesna opowieść o księżycowym chłopcu, który jedynie nocą potrafi zatracić się w tańcu i przez chwilę być naprawdę sobą. Jego magiczna wyjątkowość nie pozwala mu jednak budować trwałych relacji i odwzajemniać uczucia, za którym sam tak bardzo tęskni.

‌Niezależnie od czasów w jakich żyjemy, jakie mity i legendy rządzą aktualnie naszym światem, historia nierozumianego przez otoczenie nastolatka, niczym trickster, odzywa się w nas u progu dorosłości, by zostać opowiedziana na nowo.

‌Utwór został stworzony przez międzynarodowy zespół polskich i portugalskich twórców i producentów. Za muzykę odpowiadają Gabriel Faria, Maria Veiga oraz Marcin Maciejczak. Za warstwę tekstową oprócz nich odpowiedzialni są także Michał Majak i Alice Fernandes.

 

“Chcę, żeby moja muzyka bezpośrednio odnosiła się do emocji” – Marcin Maciejczak [WYWIAD]

Leave a Reply