Ostatnia płyta projektu KARAŚ/ROGUCKI. Nowy singiel “Pusty pixel” już dostępny!

KARAŚ/ROGUCKI zapowiadają trzeci album, który będzie ich ostatnim, zamykając tym samym miłosny tryptyk muzyczny. „Atlas Iskier” ukaże się 1 marca, a teraz do sieci trafił kolejny singiel zatytułowany „Pusty pixel”.

Pierwszy był romantyczny cover kultowego utworu „Zaopiekuj się mną” zespołu Rezerwat, a drugi – elektroniczny „Houston” z gościnnym udziałem Ofelii. Po tych muzycznych zapowiedziach, przyszedł czas na trzeci singiel z nadchodzącego albumu duetu KARAŚ/ROGUCKI. „Pusty pixel” obrazuje visualizer autorstwa Klaudii Bochniak.

fot. materiały prasowe

Teledysk do „Pusty pixel” robiłam z myślą o polskiej szkole plakatu i estetyce animacji z lat 80, które są dla mnie kwintesencją wolności twórczej. Zależało mi na oddaniu emocjonalnej warstwy piosenki, stąd nieoczywiste połączenia nieustannie morfujących się dziwadeł z abstrakcyjnymi wstawkami, takimi jak animacja testu plam atramentowych z gabinetu psychiatrycznego. W większości takich ujęć wychodziłam od symetrii motyla, szukałam inspiracji w rozlanym soku granatowym i pozwalałam sobie na eksplorowanie form poprzez rozciąganie i mieszanie tego, co wpadło mi do głowy. – Klaudia Bochniak

Po czterech latach wspólnej podróży Kuba Karaś i Piotr Rogucki postanowili zakończyć miłosny tryptyk muzyczny i pożegnać się z projektem. W „Atlasie Iskier” miłość już nie leczy, nie ratuje, tym razem artyści mówią o miłości jak o ucieczce przed samotnością, opowiadają o tym uczuciu w kontekście desperacji i próby zapełnienia pustki. Premiera już 1 marca.

 

KARAŚ/ROGUCKI feat. Ofelia w nowym utworze “Houston”

Leave a Reply