KARAŚ/ROGUCKI feat. Ofelia w nowym utworze “Houston”

Do sieci trafił nowy utwór od KARAŚ/ROGUCKI zatytułowany “Houston” z gościnnym udziałem Ofelii. Duet zapowiada trzeci, ostatni album i zamyka tym samym miłosny tryptyk muzyczny.

“Atlas Iskier” ukaże się w 2024 roku, a jego kolejnym przedsmakiem, po coverze “Zaopiekuj się mną”, jest właśnie elektroniczny “Houston”.

W albumie „Atlas Iskier”, który ukaże się na początku 2024 roku, miłość już nie leczy, nie ratuje – tym razem artyści mówią o tym uczuciu jak o ucieczce przed samotnością, opowiadają o nim w kontekście desperacji czy próbą zapełnienia pustki. Muzycznie krążek kontynuuje wątki z poprzednich wydawnictw, ale jest w odbiorze zdecydowanie mroczniejszy. Tę opowieść otwiera cover kultowego utworu „Zaopiekuj się mną” zespołu Rezerwat, który już wprowadza tę narrację.

fot. materiały prasowe

KARAŚ/ROGUCKI nie mówią wprost, że to koniec, ale nastrój pożegnania jest wyczuwalny. Wątki rozstania, podsumowania czy zamknięcia ważnej muzycznej historii przy nadchodzącym projekcie będą kluczowe.

Po pierwszej zapowiedzi albumu, czyli romantycznym coverze kultowego “Zaopiekuj się mną” zespołu Rezerwat, przyszedł czas na “Houston”. Singiel został nagrany we współpracy z wyjątkową artystką młodego pokolenia – Ofelią. Utwór obrazuje animowany klip autorstwa Zuzanny Kreft – siostry Ofelii oraz Patrycji Micek.

KARAŚ/ROGUCKI:
Współpraca z Ofelią zaowocowała mocno elektronicznym utworem „Houston”. Nasze głosy ładnie przytuliły się do siebie i pięknie współgrają – zarówno barwy, jak i emocje, opowiadając historię ucieczki z popsutego świata. Naszym pojazdem jest miłość, a uciekamy stąd, bo mamy problem „Houston” – ze wszystkim.

Ofelia:
Jestem fanką projektu KARAŚ/ROGUCKI – każdego członka z osobna. Zaproszenie do tego utworu było zaszczytem i przyjemnością, bo marzyłam o tym już od dawna. Uwielbiam jak nasze głosy z Piotrem cudownie się przeplatają. Nie mogę się doczekać wykonów na żywo!

 

Leave a Reply