Duet Knedlove zapowiada nowy album. Posłuchaj singla “Niewiele więcej”

Niewiele więcej” to pierwszy singiel zapowiadający nowy album muzyczno-życiowego duetu Knedlove

Utwór otwiera charakterystyczny gitarowy riff. Eliza i Kacper zabierają słuchaczy w oniryczną podróż, którą kończy kojący, refleksyjny refren. W drugiej zwrotce stopniowo zachęcają do wspólnego radosnego tańca, by w jego finalnej części puścić wodze fantazji, rozpalić w sercu żywy ogień i oddać się czystemu szaleństwu. Piosenka opiera się na melodyjnych gitarowych zagrywkach ii liniach wokalnych, z którymi ciężko się rozstać. Tekst traktuje o tym jak piękne i łatwe może stać się nasze życie, jeśli tylko otworzymy się na miłość i obdarzymy się wzajemnym zaufaniem.

fot. Agnieszka Zielonka

KNEDLOVE to duet muzyczno-życiowy (niekoniecznie w tej kolejności). Czerpią z wielu źródeł: z soulu, folku, jazzu, bluesa, ale tak naprawdę po prostu grają siebie. Każdy koncert Elizy i Kacpra to wyjątkowa przygoda pełna muzycznych uniesień i absurdalnego poczucia humoru. Ich piosenki to opowieści, w których niezwykle łatwo się zatracić.

Zespół działa prężnie od 2021 roku i ma na koncie debiutancką płytę oraz występy na festiwalach zarówno w Polsce jak i za granicą, m.in. Suwałki Blues Festival, Valašský špalíček w Czechach czy Planet Laugarvatn na Islandii.

Teraz przygotowują się do premiery swojej drugiego albumu pt. “Triumf sztuki nad rozumem”, który nagrali z dużo większym rozmachem. Do współpracy zaprosili piątkę wspaniałych muzyków, którzy sprawili, że ich muzyka wybrzmi na nowym krążku z pełną mocą, a są to: Borys Sawaszkiewicz, Adam Partyka, Miłosz Skwirut, Bartosz Kołodziejski. Nad produkcją płyty czuwał genialny Michał Bigulak.

*****

Duet Knedlove tworzą:

Eliza Sicińska (wokal, gitara akustyczna, pianino) – wokalistka, autorka tekstów i muzyki. Wielokrotnie uznana najlepszą wokalistką podczas przeglądów muzycznych (m.in. Bluesroads, Blues nad Bobrem, Wielki Ogień). Z zespołem Hot Tamales reprezentowała Polskę na European Blues Challenge w 2017 roku. Zespół został Odkryciem Roku 2016 według kwartalnika Twój Blues. Jej teksty zostały dwukrotnie nagrodzone pierwszym miejscem podczas festiwalu Rawa Blues. W roku 2018 otrzymała stypendium European Blues Union, dzięki któremu wzięła udział w warsztatach Little Steven’s Blues School w Norwegii i miała okazję nagrywać w słynnym Juke Joint Studio w Notodden. W swoim dorobku ma trzy wydawnictwa płytowe („Hot Tamales” w 2016, „Ornery Broad” w 2020 i “Knedlive” w 2022). Lubi książki i tańczenie na barze w Cafe Szafe. Nie lubi oliwek i włosów wpadających do ust, kiedy śpiewa.

Kacper Chmura (wokal, gitara akustyczna, gitara elektryczna) – gitarzysta, kompozytor i autor tekstów. Od 2017 gra i komponuje z zespołem Wielkolud. Kształcił się w Krakowskiej Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w klasie gitary. Wszechstronny muzyk o różnorodnych inspiracjach, który stworzył swój własny, charakterystyczny styl. Lubi jazdę na swojej kolarzówce, pisać opowiadania, oglądać zdjęcia gitar i jeść to, co gotuje Eliza. Nie lubi ryb i przegrywania w bierki.

Słuchaj utworu “Niewiele więcej” w serwisie SPOTIFY.

 

Leave a Reply