Zofia Esden i Bogumił Grala z albumem “Całkiem inne”. Posłuchaj singla “Pada śnieg”

“Całkiem inne” to tytuł albumu z kolędami nagranymi przez Zofię Esden wspólnie z Bogumiłem Gralą. Jednym z utworów, który znalazł się na tej płycie jest singiel “Pada śnieg”. W takiej wersji jeszcze tej świątecznej piosenki nie słyszeliście.

“Kochani. W tym pięknym przedświątecznym czasie życzę Wam Magii. Niech wypełnia Wasze życia i rozświetla wasze dni. A by umilić Wam gorączkowe chwile mam dla was płytę z Kolendami. Ja gdy jej słucham to się relaksuje, zwalniam. I Wam tez życzę tego samego. Odpoczynku, regeneracji, medytacji, piękna i harmonii.” – Zofia Esden

fot. okładka płyty

Zofia Esden znajduje źródła inspiracji w otaczającej ją przestrzeni dźwiękowej. Lubi eksperymentować głosem, dlatego też najlepiej odnajduje się w obszarach free jazzu oraz współczesnej muzyki improwizowanej. Fascynuje ją wykorzystywanie głosu ludzkiego jako instrumentu, który może spełniać różne funkcje.

Wraz z Marcinem Dymiterem aka. Emiterem tworzyła zespół voice_electronic duo. Owocem tej współpracy były dwie płyty “VED” (2008) i “SON” (2010). Współpracowała z wieloma polskimi i zagranicznymi artystami m.in. Mordy, Ludhausa, Gerard Maimone. W tym roku ukazał się jej album “Accidental Sampling“.

*****

Album “Całkiem inne” dostępny jest na SPOTIFY.

 

Leave a Reply