Rockowy zespół The Sparrow Grass debiutuje albumem “Długie noce, gdy patrzymy w niebo” [PREMIERA]

“Długie noce, gdy patrzymy w niebo” to tytuł debiutanckiej płyty poznańskiego zespołu rockowego The Sparrow Grass. Premiera albumu odbyła się 25 grudnia.

The Sparrow Grass to poznański zespół, którego historia sięga 2018 roku. Dziś, w skład zespołu wchodzą Bartosz Kowalczyk, Marcin Graczyk, Tomasz Antonik oraz Grzegorz Brylak. W 2022 i 2023 roku światło dzienne ujrzały pierwsze single z nadchodzącej płyty zespołu „Długie noce, gdy patrzymy w niebo”, których posłuchać można nie tylko na wszystkich większych serwisach streamingowych, ale także na falach stacji radiowych w różnych miastach Polski. Zespół prezentuje muzykę z pogranicza rocka alternatywnego i klasycznego, w języku polskim.

fot. materiały prasowe

 

Grupa zagrała liczne koncerty, m.in. u boku takich artystów jak Gutek, a także pojawiła się na wielu playlistach edytorskich w serwisie Spotify, a także na listach przebojów rozgłośni radiowych.

Długie noce, gdy patrzymy w niebo” to debiutancki album poznańskiej grupy The Sparrow Grass (TSG), powstały w 2023 roku. Płyta łączy w sobie styl alternatywnego rocka oraz inspiracje muzyką rockową z przełomu wieków, taką jak m.in. zespoły Coma czy Myslovitz. Album składa się z 9 utworów w języku polskim, a całość powstała we współpracy z Tetra Wave Studio w Kostrzynie Wielkopolskim. Każdy z utworów stworzony został wspólnymi siłami, przez członków zespołu we współpracy z gitarzystą basowym – Borisem Budinskym.

Autorem tekstów jest Bartosz Kowalczyk, a za oprawę graficzną albumu odpowiadają Szymon Kavka, Małgorzata Bubnowicz oraz Martyna Jendrzejczak.

https://fb.me/e/ZrlX0JhU

*****

Album nagrany został przez kilku muzyków zespołu:

Bartosz Kowalczyk – wokal, gitara rytmiczna, teksty
Marcin Graczyk – gitara prowadząca
Grzegorz Brylak – perkusja, perkusjonalia
Tomasz Antonik – gitara basowa
Boris Budinsky – gitara basowa (utwory “Zimno”, “Wieczność”, “Melancholia”)

 

fot. okładka płyty

Leave a Reply