Cannonball powraca z nową energią! Posłuchaj singla “Kamień i piach”

Poznańska grupa Cannonball powraca ze świeżą energią. Potwierdzeniem tego jest ich nowy singiel “Kamień i piach”, do którego powstał teledysk.

Cannonball kazał na siebie czekać półtora roku od ukazania się drugiej EPki, ale trzeba przyznać, że muzycy wykorzystali ten czas, najlepiej jak mogli.

fot. materiały prasowe

Najnowszy singiel zatytułowany „Kamień i piach” to oznaka dojrzałości muzycznej, zarówno pod względem muzycznym, tekstowym, ale też wizualnym – premierze singla towarzyszy wideoklip wyreżyserowany przez Grzegorza Brylaka. W klipie obok wokalisty Zbyszko Tuchołki wystąpiła artystka związana z ukraińskim Teatrem Emigrant – Alena Varaksa

Współtwórcą nowego stylu muzycznego Cannonball jest Michał „Gołąb” Gołąbek, muzyk sesyjny i producent działający z takimi artystami, jak Brodka, Kev Fox, Jagoda Kret i inni. Michał doskonale wyczuł intencje i zaproponował wybuchową mieszankę brzmieniową. Mixem zajął się Leszek Łuszcz z 07 Studio, współpracujący z muzykami m. in. Maria Peszek, Brodka.

*****

 „Kamień i Piach” pojawiał się w repertuarze koncertowym Cannonball od roku 2021. Od początku wiedzieliśmy, że chcemy go nagrać, a naszym marzeniem było nadanie mu bardziej elektronicznej formy, odwołując się do naszych idoli, takich jak David Bowie, czy Nine Inch Nails. Chcieliśmy osiągnąć nową jakość brzmienia – jeszcze bardziej osadzonego, mrocznego i industrialnego, stąd zdecydowaliśmy się postawić na elektronikę.

„Kamień i Piach” został napisany w momencie, gdy świat wstrzymał oddech – wojna, pandemia… nagle okazało się, że życie jest bardzo kruche, świat jaki znamy może zniknąć w mgnieniu oka. Przyszło nam się pożegnać z bliskimi osobami, wzruszaliśmy się i denerwowaliśmy jednocześnie. 

Dlatego powstała ta piosenka, a jej ładunek emocjonalny został szczególnie mocno podkreślony w wideoklipie z udziałem wspaniałych aktorów z ukraińsko-białoruskiego Teatru Emigrant z Poznania pod kierownictwem Olhi Hryhorash.  

Cannonball to rasowe rockowe, mocne i energetyczne, a zarazem wpadające w ucho granie. Chcą wierzyć, że nasza propozycja pokaże, że muzyka rockowa może być nadal inspirująca i ciekawa. Znajomy dziennikarz muzyczny, odnosząc się do nowej propozycji Cannonball, sparafrazował tytuł Procol Harum – „ciemniejszy odcień czerni!”

*****

Zespół Cannonball gra w składzie:

Zbyszko Tuchołka – wokal

Piotr Skraburski – organy Hammonda

Michał Bobrowski – gitary

Paweł Malinowski – bas

Grzegorz Brylak-Kasztelan – perkusja

 

Leave a Reply