Michał Szpak z albumem “Nadwiślański mrok”. Posłuchaj singla “Smutek (a może mniej)”

24 listopada ukazał się album “Nadwiślański mrok” Michała Szpaka. Najnowszym utworem promującym to wydawnictwo został singiel “Smutek (a może mniej)”.

Materiał jest podsumowaniem 4-letniej, samodzielnej drogi artystycznej Michała Szpaka. Zamyka bardzo mroczny etap w życiu artysty związany z uniezależnieniem się od mainstreamu, prywatną żałobą po śmierci mamy i korzystaniem z ekstatycznych, ale wyniszczających uroków wielkiego miasta. To co zaczęło się w komercyjnych, telewizyjnych barwach, nagle zaczyna mieć mroczne zakłócenia i kończy nad ranem, w klubach techno, w tonach trasch – industrial – rock – electro. Materiał jest eklektyczny, niejednorodny, zbierany długo i tworzony kolektywnie, etapowo.

fot. okładka płyty

Michał mówi często, że jest to jego “artystyczny wyrzyg” – coś z dna serca, z ciała, coś co drażniło i w końcu znajduje swoje ujście. 

– ALE to ujście jest dotkliwe, ta muzyka przeprowadza nas przez torsje, przez rozedrgane emocje, przez ekstazę, a dopiero na końcu przez ukojenie. Zgodę na to, że to co było – już się skończyło i pora wyruszać w nową drogę. Dokonało się.

 

Michał Szpak z teledyskiem do utworu “We Need a Coco”

Leave a Reply