Zakopower i Ralph Kaminski w utworze “Wołosi”

“Wołosi” to już trzecia i ostatnia część tryptyku od zespołu Zakopower. Do sieci trafił utwór i teledysk z udziałem Ralpha Kaminskiego.

„Widzialne | Niewidzialne” to ósmy album w dorobku Zakopower. Zespół w listopadzie 2022 powrócił ze świeżym materiałem, w którym pojawiają się szlachetne, popowe melodie i inspiracje muzyką świata.

fot. Bartosz Mieloch

Niemal rok po premierze krążka zespół postanowił stworzyć mini cykl, w którym prezentuje trzy utwory z „Widzialne | Niewidzialne”, ale w nieco odmienionych wersjach – z udziałem zaskakujących gości. Tryptyk zainaugurowało „Szczęście” zaśpiewane z Belą Komoszyńską. Utwór został świetnie przyjęty i przez wiele dni zajmował wysokie miejsce na youtubowej karcie na czasie. Z podobnym odbiorem spotkał się duet z Igorem Herbutem w emocjonalnej piosence „Biały Obłok”. Tryptyk zamyka niecodzienny duet z Ralphem Kaminskim –  singiel „Wołosi” opowiada o wędrówce i korzeniach. 

– „Wołosi” mają przypominać o naszych korzeniach, o których w dzisiejszych czasach zdajemy często się zapominać. To one w znacznej mierze kształtują to, kim jesteśmy. Ten utwór zamyka tryptyk, do którego udało się zaprosić niezwykłych gości. Bela Komoszyńska, Igor Herbut i Ralph Kamiński dali nowe życie muzyce z albumu „Widzialne | Niewidzialne”. Dziękuję im za to. – mówi Sebastian Karpiel-Bułecka.

– Uwielbiam brać udział w projektach, które niosą ze sobą wyzwanie. Dużym sprawdzianem dla mnie było zaśpiewanie po góralsku, to chyba jedna z trudniejszych piosenek, które śpiewałem. Sobek śpiewa genialnie, nie znam nikogo z taką mocą w głosie! Był wspaniałym nauczycielem i wprowadził mnie w swój świat. Jestem zaszczycony, że mogliśmy połączyć siły. Kocham tę kompozycję. – dodaje Ralph Kaminski, którzy na potrzeby udziału w projekcie zmierzył się ze śpiewem podhalańskim.

Do utworu powstał teledysk wyreżyserowany przez duet Piotrovscy.

Teledysk do utworu „Wołosi” dotyka temat tożsamości i życiowej wędrówki, na której często sami stajemy się swoją przeszkodą. Cieniem, który mimowolnie staje nam na drodze. Klip to również wizualna metafora relacji z samym sobą. – dodają twórcy klipu, duet reżyserski Piotrovscy.

Każda z części tego cyklu z gościnnym udziałem Beli Komoszyńskiej, Igora Herbuta oraz Ralpha Kaminskiego znajduje się na winylowej wersji albumu „Widzialne | Niewidzialne”.

 

Druga część tryptyku. Zakopower i Igor Herbut w utworze “Biały obłok”

 

Leave a Reply