Daria ze Śląska i Kortez w nowym utworze “Pamięć do złych słów”

“Pamięć do złych słów” z gościnnym udziałem Korteza, to kolejna piosenka Darii ze Śląska promująca minialbum uzupełniający jej debiutancki krążek „Daria ze Śląska Tu była”.

Wydawnictwo ukaże się wiosną 2024 nakładem wytwórni Jazzboy Records.

fot. materiały promocyjne

Agata Trafalska z Jazzboy wspomina: Przez tych parę lat powstało chyba z siedem różnych aranży. Wszystkie nam się podobały i nie umieliśmy się zdecydować, która jest najlepsza. Któregoś dnia Daria powiedziała, że ma takie marzenie, aby mieć na płycie klasyczną balladę z pianiniem. Wpadł Kortez, od razu skumał o co chodzi i zrobili z Olkiem Świerkotem wersję, którą prezentujemy.

‌Jak mówi DariaTo numer o ciągłym rozpamiętywaniu i strachu przed konfrontacją. Przekonanie, że jak naprawdę powiem komuś, co myślę, to świat się skończy. Okazuje się, że świat ma się całkiem dobrze, a kurczowe trzymanie się przeszłości tylko niepotrzebnie ciągnie w dół.

Wideo do utworu zostało zarejestrowane podczas koncertu Darii ze Śląska w rodzinnych Katowicach w Kinoteatrze Rialto, gdzie jako gość niespodzianka akompaniował jej na pianinie Kortez.

 

Leave a Reply