Kuba Wójcik i Mad Ship z albumem “Time Shift” [PREMIERA]

“Time Shift” to tytuł nowego albumu kwartetu Mad Ship, za którym stoi gitarzysta Kuba Wójcik.

Time Shift” to nowy album kwartetu gitarzysty Kuby Wójcika z udziałem wyśmienitych muzyków: Tomasza Licaka – saksofon tenorowy i sopranowy, Grzegorza Tarwida – fortepian i syntezatory, oraz Krzysztofa Szmańdy – perkusja i perkusjonalia (kwartet Mad Ship).

fot. materiały prasowe

Zespół rozwija język muzyczny zaprezentowany na świetnie przyjętej debiutanckiej płycie “Flash Years” i poszerza stylistykę w której się porusza, czerpiąc z wielu muzycznych źródeł. Motywem przewodnim wydawnictwa jest czas – ujęty w możliwie wielu aspektach, oraz przemiany, które po drodze (w międzyczasie) się dzieją.

W każdej epoce ludzkość doświadcza pewnego momentu granicznego pełnego napięć, z którego wyłania się nowy paradygmat, porządek – poprzedzony okresem chaosu i niepewności. Wszystko wskazuje na to, że i my właśnie w takim momencie historycznym jesteśmy. Z całą pewnością będziemy mogli to jednak stwierdzić dopiero z perspektywy (no właśnie) czasu. Na ten czas zostaje nam podzielić się muzyczną ekspresją tego, co na co dzień widzimy (choć nie zawsze dostrzegamy) i czujemy (choć często nie dopuszczamy do świadomości). O tym właśnie, a także o tym, o czym w dzisiejszych czasach jeszcze nie da się powiedzieć ani napisać, jest ta płyta.

Kwartet Mad Ship został założony w 2018 roku i od początku działa w oryginalnej konfiguracji – bez kontrabasu. Pierwszy album zespołu – “Flash Years” – wydany w 2020 roku, został świetnie przyjęty przez krytyków i słuchaczy. Nazwa zespołu, nawiązująca do XV-wiecznej satyry Branta oraz słynnego obrazu Boscha – Das Narrenschiff, dokonuje konwersji głównego motywu, przypisując mu cechy pozytywne. W tym przypadku pozorne szaleństwo załogi łączy się z umiejętnościami pilotażu statku kosmicznego, a podróż, do wzięcia udziału w której zaproszeni zostają słuchacze, nie jest chaotyczną ekskursją, lecz ma konkretny cel i kierunek, co znajduje wyraz w kompozycjach lidera.

*****

Album “Time Shift” dostępny tutaj: https://madship.bandcamp.com/album/time-shift

MAD SHIP – TIME SHIFT
1. Watchmaker 1
2. Big Time
3. Witching Hour
4. Shift #1
5. May U Live In Interesting Times
6. Watchmaker 2
7. Carnival Diet
8. Shift #2
9. Stream
10. Wake Up
11. Shift #3
12. Ouroboros

 

fot. okładka płyty

Leave a Reply