The New Solarism prezentuje klip do utworu “The Earthquake”

Płyta zatytułowana “Hibernaculum” projektu The New Solarism, to drugi solowy album gdańskiej skrzypaczki Izabeli Kałduńskiej. Właśnie swoją premierę miał teledysk do utworu “The Earthquake”, który promuje to wydarzenie.

Teledysk do utworu “The Earthquake” zrealizowany został przez Brave Boy Studio w Łodzi (Jan Kazimierz Barnaś & Wojciech Kamerys).

fot. materiały promocyjne

 

Mieszanka klasycznej muzyki skrzypcowej, średniowiecznego chorału, słowa mówionego, eksperymentalnej muzyki współczesnej, awangardy oraz minimal music sprawia, że album “Hibernaculum” jest dziełem niezwykłym i jedynym w swoim rodzaju.

Izabela Kałduńska urodziła się w Gdańsku w 1990 roku. Od 7 roku życia jest mocno związana ze skrzypcami. Po klasycznych studiach skrzypcowych na Hochschule fur Musik und Theater Leipzig oraz bogatych doświadczeniach jako skrzypaczka orkiestrowa, kameralna oraz solistka, zdecydowała się również na studia na kierunku jazzowym. Od 2017 roku pracuje nad swoim solowym projektem “The New Solarism“, z którym wydała już trzy albumy (,,Studies Of Myself”, ,,2020B”, ,,Hibernaculum”), i który możliwości brzmieniowe pojedynczej skrzypaczki na swój osobisty sposób.

Jako kompozytorka dostaje zlecenia na napisanie utworów – tak powstało “T.Wave” na zamówienie zespołu jazzowego Ambidexter w 2019 roku. W 2020 roku na zamówienie orkiestry Philharmonie Leipzig skomponowała i nagrała utwór pod tytułem “2020B – 4 Dekonstrukcje 2. Symfonii Beethovena” na osiem instrumentów solowych i głos męski. W 2021 napisała pieśń “Rezygnacja” dla Karoliny Borowczyk i jej projektu “Mickiewicz”. Obecnie pracuje nad muzyką do sztuki teatralnej “Francesca Caccini” teatru Ost Passage Theater w Lipsku, nowymi kompozycjami dla zespołu Ambidexter oraz Herje Mine.

W czerwcu 2021 ukazała się jej pierwsza solowa płyta “The New Solarism – Studies of Myself”, na której znajduje się sześć utworów na skrzypce i efekty. W ramach tego projektu zagrała już ponad 50 koncertów w Europie Środkowej.

Nagrywała dla stacji Arte Concert, Mitteldeutsche Rundfunk, Radio Berlin-Brandenburg, Polskie Radio 2, Radio Blau, Radio Corax.

*****

Słuchaj albumu “Hibernaculum” w serwisach cyfrowych: https://linktr.ee/thenewsolarism

*****

Leave a Reply