Krystian Sprawka z przebojowym utworem “Wyglądasz pięknie” [RECENZJA]

Krystian Sprawka zaprezentował kolejny nowy utwór, do którego powstał teledysk. “Wyglądasz pięknie” to powrót do letnich klimatów beztroski i szczęścia.

Krystian Sprawka umiejętnie korzysta z tego wszystkiego, co już znamy, ale nadaje temu własny sznyt. Potwierdza to ciekawie konstrukcja jego nowego utworu “Wyglądasz pięknie“, w którym odnajdziemy synthwave, ale też głębszy klimat lat 80-tych oraz czytelną melodykę, jasno wywodzącą się z produkcji lat 90-tych. I właściwie warto zatrzymać się na tych kilku elementach, bo to one definiują piosenkowy charakter całości. Owszem, nie jest to niezwykle rozwinięta forma artystyczna, ale pokazuje, że twórca chce i potrafi eksplorować różne gatunki muzyczne.

fot. okładka singla

Nadrzędną wartością jest wspomniana melodia, która prowadzi ten utwór – wręcz to taki kawałek, który da się zaśpiewać po kilku przesłuchaniach. Ta zawodowo zaszczepiona przebojowość sprawia, że jest on jeszcze bardziej absorbujący, łatwo zapadając w świadomości słuchacza. Oprócz wspomnianej elektroniki, sama kompozycja podrasowana została kilkoma elementami, które wpływają na jej istotę. Oprócz rytmu perkusyjnego wyczujemy puls gitarowy, co wzbogaca całość, choć tak naprawdę pod tym względem można było jeszcze mocniej pogłębić klimat tej propozycji. Nie zmienia to faktu, że nowy singiel Krystiana ma świetny vibe i zastosowane uproszczenia nie spowodowały, że staje się on mniej angażujący.

Do tego dochodzi znamienny głos wokalisty, tak skutecznie wyciągający sens związany z samym przekazem. Słowa dosyć jasno odnoszą się do treści, ale nie sprawiają, że są one z jakiegoś powodu kłopotliwe (niezręczne) w odbiorze. Tekst jest dosyć bezpośredni, więc nie należy doszukiwać się w nim niczego górnolotnego, co dodatkowo zostałoby wzbogacone wyszukanymi metaforami. Nic z tych rzeczy. To jakby historia opowiedziana w sposób, w jaki na co dzień komunikujemy się ze sobą.

Krystian Sprawka jest niezwykle konsekwentny w swoich działaniach i przynosi to zadowalające efekty, co pokazuje jego kolejny, jakże chwytliwy singiel “Wyglądasz pięknie“. Warto dodać, że od strony realizacyjnej dostaliśmy utwór, który dobrze wpisuje się we współczesne standardy, co tylko sprawia, że jeszcze bardziej zasługuje on na naszą uwagę. To muzyka pop, ale z dużym polotem i przebojowością, więc może czas, żeby piosenki artysty miały wreszcie szanse zaistnieć w rozgłośniach radiowych?

[rec. Łukasz Dębowski]

*****

Wyglądasz pięknie” czyli najnowszy utwór Krystiana to powrót do około letnich klimatów beztroski i szczęścia. To niezobowiązujące wyznanie miłości, z którym może się utożsamić większość słuchaczy, niezależnie od wieku. W trakcie tworzenia Krystian skupił się na przelaniu na papier uczuć, które sam odczuwa aby dać odbiorcy szczery przekaz i umożliwić porównanie do własnych przeżyć.

W swoich piosenkach stara się zachować osobistą formę, aby pokazać słuchaczom, że jest zwykłym chłopakiem, który chce spełniać swoje marzenia. W najbliższych miesiącach planuje skupić się na rozwoju swojego muzycznego portfolio, aby od nowego roku móc zaoferować swoim słuchaczom koncerty i spotkania na żywo.

*****

Krystian Sprawka to 25-letni artysta pochodzący z Sosnowca. Zakochany w muzyce od ponad 15 lat. Przez ostatnie lata produkował piosenki dla innych artystów i był członkiem wielu zespołów muzycznych. Teraz poprzez własną twórczość postanowił pokazać odbiorcy swój świat. Jest tekściarzem, kompozytorem i producentem. Jego wizytówka to alternatywne dźwięki oraz teksty w języku polskim. Inspiracje do utworów czerpie z otaczającego świata i osobistych przeżyć.

Odcinając grubą kreską dotychczasowe działania, stawia na niecodzienne rozwiązania muzyczne, prezentując świeże, niebanalne brzmienia. Dzięki przelaniu myśli na papier stara się rozliczyć z przeszłością i zrobić krok w przód.

W cyklu piosenek, które pojawiły się na jego kanale, Krystian rozkłada na czynniki pierwsze podstawowe uczucia, które rządzą światem takie jak: miłość, szczęście, smutek itp. W kolejnych numerach na swojej liście chce zapewnić słuchacza, że każdy przechodzi przez podobne problemy i warto mieć odwagę aby o nich rozmawiać.

Na co dzień spędza czas w studiu muzycznym, tworząc kolejne numery, nie wyklucza jednak wyjścia ze swoim repertuarem podczas koncertów. Jego kreacja sceniczna jest mocna, charyzmatyczna i bardzo energiczna, zapadająca odbiorcy na długo w pamięci. W tym roku poznaliśmy m.in. jego utwory “Domek z kart“ i “Za horyzont“.

Posłuchaj w serwisach: https://distrokid.com/hyperfollow/krystiansprawka/wygldasz-piknie

 

Leave a Reply