Kult prezentuje klip do nowego utworu “Na łódce w Oslo”

“Na łódce w Oslo” jest jedną z trzech nowych kompozycji, która trafiła na na ostatnią część jubileuszowego wydawnictwa Kultu.

Na łódce w Oslo” opiera się na mocnym brzmieniu gitar, wyrazistej perkusji i dynamicznym wokalu. To powrót Kultu do rockowego grania, a muzyce towarzyszy  jeden z bardziej odważnych tekstów Kazika – i tak znanego z bezpośredniości i bezkompromisowości. Kazik w odważnym wyznaniu, swoistej konfesji, spowiada się słuchaczom ze swoim wad. Tylko on ma odwagę, by coś takiego nagrać – sprawdźcie sami, jak potężna potrafi być jego autoironia, dystans, jak wielka siła jest w jego słowach.

fot. Adam Staśkiewicz

Utworowi towarzyszy teledysk – animacja wg scenariusza Sławka Pietrzaka, stworzona przez ekipę Piotra Maciejewskiego – GuzikOwcy. Dynamiczna, kolorowa animacja podkreśla autoironiczny aspekt piosenki – oglądamy Kazika jako atletę, celebrytę, czyli kogoś, kim nie jest i nie będzie.

Na łódce w Oslo” jest jedną z trzech nowych kompozycji, która trafi na jubileuszowe wydawnictwo Kultu. KULT świętuje 41-lecie działalności, a zespół Kazika Staszewskiego ten szczególny okres świętuje nowym, szczególnym wydawnictwem, które jest pierwszą w polskiej fonografii specjalną, wieloczęściową edycją z kolekcjonerskim albumem – seria nosi nazwę KULT XLI. To czteroczęściowa kompilacja, a każda z części odpowiada kolejno poszczególnym dekadom – od lat 80. aż do najnowszego okresu. Wydawnictwo ukazuje się wyłącznie na winylu w limitowanej edycji. Wszystko wskazuje na to, że będzie to pierwsza w Polsce od ponad 30 lat złota płyta uzyskana wyłącznie ze sprzedaży nośników winylowych.

 

Leave a Reply