Dawid Tyszkowski z poruszającym singlem “Wiem, że ci ciężko”

Dawid Tyszkowski dzieli się kolejnym  singlem. Artysta wypuścił właśnie numer “Wiem, że ci ciężko”. którym zapowiada swoją debiutancką płytę.

Dawid Tyszkowski nie przestaje zaskakiwać. Zadebiutował w połowie zeszłego roku doskonale przyjętą EPkę “Nadal nie śpię”, a za niespełna miesiąc wypuszcza swój pierwszy album długogrający. Płyta ukaże się nakładem FONOBO Label już w listopadzie, a promuje ją najnowszy singiel artysty – wzruszająca piosenka “Wiem, że ci ciężko”.

fot. Zuzanna Mazurek

Jak sam przyznaje, nowy utwór to coś, czego on sam potrzebował. Chciałem napisać coś, co przykryje słuchającego kołdrą i zaparzy mu herbatę w jesienny wieczór po całym dniu pracy. To mój sposób na uspokojenie się i moje bezpieczne miejsce – komentuje Dawid. Marzy mi się, żeby słuchacze również odbierali ten utwór w taki sposób – dodaje.

Dawid Tyszkowski w utworze doskonale łączy świeże i pełne emocji brzmienie z chwytającą za serce warstwą tekstową. “Wiem, że ci ciężko” to kolejny efekt współpracy z Patrickiem The Panem, który odpowiedzialny jest za produkcję numeru. W nagraniach piosenki udział wziął również Piotr Wykurz (Ars Latrans, Clock Machine), który dograł partie perkusyjne.

Wiem, że ci ciężko” to kolejna zapowiedź debiutanckiej płyty artysty, która ukaże się już w listopadzie. Nowy materiał to historia o tęsknocie, miłości, dzieciństwie i rodzinie.

 

Leave a Reply