“Zdumienie”, czyli wyjątkowa zapowiedź albumu OS.SO. Muzyka do wierszy Wisławy Szymborskiej

Zdumienie” to kolejna zapowiedź nietuzinkowego albumu OS.SO, który wkrótce ukaże się pod naszym patronatem medialnym.

Szymborska – zachwyt i rozpacz” to interdyscyplinarny projekt muzyczno-literacki OS.SO – producentki muzycznej, songwriterki i basistki. Oprócz płyty z utworami skomponowanymi do wierszy poetki, której stulecie urodzin obchodzimy w tym roku (2023 jest oficjalnym rokiem noblistki), artystka nagrała także live session w krakowskim mieszkaniu Szymborskiej, a materiał zabrzmi na żywo na trasie koncertowej.

Scalając muzykę i poezję, spełniam swoje muzyczne marzenie – studiowałam literaturoznawstwo, a wieloznaczna przestrzeń między językiem i dźwiękami to świat, w którym czuję się najlepiej – mówi OS.SO

fot. Maja Hutnik

Zdumienie” to nieoczywiste połączenie – do poezji Szymborskiej powstała niepokojąca muzyka spod znaku alternatywnego popu i mrocznych brzmień (partię klarnetu nagrał – specjalizujący się w wykonawstwie muzyki współczesnej – Michał Górczyński), a utworowi towarzyszy wciągający teledysk wyreżyserowany przez OS.SO. Klip ma formę performansu, podczas którego ciało artystki jest stopniowo zapełniane tekstem wiersza.

OS.SO wykorzystała wiersze poetki dzięki uprzejmości Fundacji Wisławy Szymborskiej.

 

“Niebo” – Live Session OS.SO w mieszkaniu Wisławy Szymborskiej

Leave a Reply