Mateusz Pospieszalski i Ralph Kaminski w utworze “Do NN__”

Nowy singiel „Do NN__” z Ralphem Kaminskim to kolejna propozycja z albumu “Domysły rzeczywistości” Mateusza Pospieszalskiego.

„Domysły rzeczywistości” to kolejne spotkanie Mateusza Pospieszalskiego z tekstami Mirona Białoszewskiego. Tym razem artysta sięgnął do „Utworów zebranych” Mirona i na podstawie wybranych przez siebie wierszy skomponował album.

fot. materiały prasowe

Intuicja w wyborze i adaptacji tekstów literackich, jednocześnie uwypukliła to, co jego samego subiektywnie porusza. W najnowszym projekcie „Domysły rzeczywistości”, Mateusz Pospieszalski podejmuje wiersze Białoszewskiego, tworząc swoją subiektywną wizję kompozycji. Nieoczywistość i bogactwo warstwy słownej harmonijnie łączą się z różnorodnością muzyczną. Duży wpływ na tę niezwykłą kombinację ma zespół, w którego skład wchodzą najbardziej kreatywni improwizujący  muzycy młodego pokolenia.

Do promującego album singla „Do NN__” Mateusz zaprosił Ralpha Kaminskiego. Ralph interpretuje ten krótki tekst o samotności i głodzie kontaktów z ludźmi, w najlepszy z możliwych sposobów – tęsknie i sentymentalnie, z zadumą i westchnieniem. Mateusz zapewnia nostalgiczne tło muzyczne – mocny, oddychający niemalże w rytm słów klarnet uzupełnia tę tęsknotę.

„Do NN__” to trzeci singiel promujący wyjątkowy, poetycki album Mateusza Pospieszalskiego pt. „Domysły rzeczywistości”.

Jedenaście autorskich kompozycji oprócz Mateusza Pospieszalskiego wykonują: Ania Rusowicz, Karolina Czarnecka, Jan Jakub Monowid, Ralph Kaminski oraz Błażej Król. Ich improwizacje stanowią komentarze do opowieści Białoszewskiego, tworząc nową jakość piosenki. Na albumie można odnaleźć klasyczną formę ubraną w jazzowe elementy, pełną wzruszeń i rockowego zacięcia. Te improwizacje są muzycznymi komentarzami do opowieści Mirona.

 

Leave a Reply