“Niebo” – Live Session OS.SO w mieszkaniu Wisławy Szymborskiej

2 lipca wypadła setna rocznica urodzin Wisławy Szymborskiej i z tej okazji OS.SO przygotowała premierę pierwszej odsłony live session, nagranej w mieszkaniu poetki.

Szymborska – zachwyt i rozpacz” to interdyscyplinarny projekt muzyczno-literacki – oprócz płyty z utworami skomponowanymi do wierszy poetki, której stulecie urodzin obchodzimy w tym roku (2023 jest oficjalnym rokiem noblistki), OS.SO nagrała także live session w krakowskim mieszkaniu Szymborskiej. Premiera pierwszej odsłony tego niezwykłego nagrania została zaplanowana dokładnie na 100. rocznicę urodzin noblistki, czyli na 2 lipca. 

fot. Maja Hutnik

“Wykonywanie muzyki skomponowanej do wierszy, które powstały właśnie w tym miejscu ponad 30 lat temu to dla mnie duże przeżycie – mówi OS.SO. Utwory wybrzmiały tu niejako na nowo, tym razem ożywione instrumentami w innym czasie, ale w tej samej przestrzeni.

Dzięki życzliwości Fundacji Wisławy Szymborskiej udało mi się spełnić kolejne marzenie, to niezwykłe doświadczenie – pić kawę przy tym samym stole, przy którym rozmawiali Szymborska i Miłosz i wyglądać z kuchni na salon przez słynne okienko poetki”.

“Niebo – Live Session w mieszkaniu Szymborskiej” w streamingu: https://adm.ffm.to/NieboLive

*****

OS.SO – kompozytorka, producentka muzyczna, autorka tekstów, basistka. Gra również na perkusji, pianinie, gamelanie (indonezyjskich idiofonach) i śpiewa. We 2022 pod pseudonimem OS.SO wydała pierwszą autorską płytę – “Lethe” znalazła się w zestawieniu najlepszych debiutów 2022 roku Gazety Wyborczej. 

“Niebo – Live Session w mieszkaniu Szymborskiej” – sł. W. Szymborska, muz. OS.SO

*****

OS.SO – wokal

Jakub Szulc – gitary

Rafał Olewnicki – cajon, perkusjonalia

Miks – Arkadiusz Gołąb

 

OS.SO zapowiada projekt “Szymborska – zachwyt i rozpacz”. Posłuchaj singla “Niebo”

Leave a Reply