Holak i BARANOVSKI we wspólnym utworze “Nigdy Cb nie zapomnę”

“Nigdy Cb nie zapomnę” to najbardziej popowy utwór w ponad 15-letnim dorobku Mateusza Holaka. Gościnnie można tu usłyszeć BARANOVSKIEGO.

Piosenka powstała z inicjatywy Magiery, który wysłał Holakowi szkic po tym, jak ich drogi przecięły się choćby przy okazji remixu jego producencki album czy featuringu na “8171” Szczyla. Gościnną zwrotkę zaśpiewał natomiast BARANOVSKI – obu wokalistów łączy wspólna historia jeszcze z czasów, gdy Wojtek występował w zespole XXANAXX.

fot. materiały prasowe

Mateusz Holak, kryjący się za pseudonimem Holak, to artysta wszechstronny: autor tekstów, muzyk, producent, grafik, autor okładek, projektant, a od niedawna również tatuator. W każdej z tych dziedzin może pochwalić się wieloma sukcesami: jako muzyk współtworzył wiele zespołów i projektów muzycznych w ramach których wydał albumy dla różnych wytwórni (m.in. Małe Miasta, Holaki, Kumka Olik), pisał teksty dla m.in. SONARa, jako producent ma na koncie różne współprace z m.in. raperami W.E.N.A. czy Ten Typ Mes, zwyciężył w konkursie „30/30” na Polską Okładkę Roku i jest autorem grafik dla wielu artystów. Jednakże największy sukces osiągnął jako artysta solowy – zapraszano go na największe festiwale w Polsce (m.in. Open’er, Polish Hip-Hop Festival, Fest Festival), a także jako gościa w utworach innych raperów (Jan-Rapowanie, Szczyl, Tymek, Włodi, Solar czy Otsochodzi).

Za projektem BARANOVSKI stoi wokalista, muzyk, producent i songwriter Wojtek Baranowski. Znany m.in. z występów z grupą XXANAXX, na początku 2018 roku zaczął pisać własną historię. Zaledwie półtora roku później miał już na swoim koncie cztery radiowe przeboje, nominację do Fryderyka w kategorii „fonograficzny debiut roku”, a z koncertami zaliczył niemal wszystkie najważniejsze festiwalowe sceny w kraju. Kiedy dodać do tego złote płyty dla singli „Dym” i „Zbiór”, platynową dla „Luźno” i podwójnie platynową dla „Czułego miejsca”, można mówić o jednej z najbardziej błyskotliwych karier w ostatnich latach.

W październiku 2019 premierę miała debiutancka płyta BARANOVSKIEGO zatytułowana „Zbiór”, w zgodnej opinii krytyków jeden z najbardziej udanych albumów w polskim popie ostatnich lat. Wydawnictwo przyniosło BARANOVSKIEMU kolejne 3 nominacje do Fryderyków, uzyskało także status Złotej Płyty.

W październiku 2021, dokładnie dwa lata od debiutanckiego „Zbioru” ukazała się druga płyta artysty zatytułowana „BARANOVSKI 2”. Album jeszcze przed premierą pokrył się Złotem, dziś ma status Platynowej Płyty. To na nim znalazły się kolejne przebojowe single: „Momenty”„Wolność”„Nie mamy nic” oraz przede wszystkim „Lubię być z nią”, które na YouTube zaliczyło dotychczas 50 milionów wyświetleń. Łączna ilość odtworzeni wszystkich piosenek BARANOVSKI to blisko 120 milionów.

Aktualnie BARANOVSKI kończy pracę nad swoim trzecim albumem, którego premiera zapowiadana jest na początek przyszłego roku. Płytę promują single „Joker”„Chcę być sobą”, oraz najnowszy – „Sierpień”.

 

Leave a Reply