Kolejny przebojowy singiel. Sylwester Ruszkowski z utworem “Stan lewitacji” [RECENZJA]

“Stan lewitacji” to nowy singiel charyzmatycznego wokalisty – Sylwestra Ruszkowskiego. Do energetycznej propozycji powstało lyric video.

Sylwester Ruszkowski jest konsekwentny w swoich poczynaniach artystycznych i choć nie wydaje nowych utworów zbyt często, to każdy z nich tworzy przemyślaną, zamkniętą w przyzwoitości twórczej formę. Podobnie stało się z kolejnym singlem zatytułowanym “Stan lewitacji“, który zestawiając z poprzednimi propozycjami jest krokiem naprzód w działalności artysty. Wokalista wciąż czerpie z szeroko pojętej muzyki pop, ale zawsze stara się jej nadawać swój indywidualny styl, co sprawia, że jego twórczość nie trąci banałem.

fot. materiały prasowe

Najnowszy singiel ma wprowadzać w dobry nastrój i faktycznie duże skondensowanie pozytywnych wibracji sprawia, że ma on dobry wpływ na nasze samopoczucie. I choć tekst nie jest fundamentalną częścią całości, to idealnie wpasowuje się w przyjętą stylistykę muzyczną. Dlatego słowa płyną wraz ze starannie ukształtowaną linią melodyczną, nie stwarzając kłopotliwego dysonansu. Każdy element tego utworu został umiejętnie ze sobą powiązany, a to wpłynęło na jego ostateczną, całkiem przyzwoitą jakość.

Stan lewitacji” wydaje się również bogatszy (ciekawszy) brzmieniowo, szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę chociażby singiel “Diament“, który artysta wypuścił rok temu podczas wakacji. Do tego wciąż zwraca uwagę jego wokal, bo trzeba nadmienić, że siłą wszystkich propozycji Sylwestra jest jego głos. Potrafi nim wyrażać emocje, co ostatecznie wpływa na interpretację, nawet jeśli twórca śpiewa o rzeczach na pozór łatwych do uchwycenia.

Ten numer, to zdecydowanie rozwój w działalności artystycznej Sylwestra Ruszkowskiego, który coraz mocniej konkretyzuje własne zainteresowania muzyczne. Być może z czasem złożą się one na cały projekt, będący jednocześnie udanym zamknięciem, tego co wokalista ma nam do zaproponowania. A należy dodać, że jego twórczość jest skierowana do szerokiego grona słuchaczy i na taki odbiór już teraz zasługuje.

[rec. Łukasz Dębowski]

*****

Utwór “Stan lewitacji” można interpretować na wiele sposobów. Siła muzyki, która wprawia nas w doskonale samopoczucie i dzięki niej mamy siłę do działania. Ale także zauroczenie drugą osobą, zakochanie i emocje, które wprawiają nas w stan lewitacji.

Sylwester Ruszkowski to autor tekstów, gitarzysta i kompozytor. Pod koniec 2021 roku artysta zaprezentował utwór “WEŹ SIĘ OGARNIJ”, a w lipcu 2022 roku premierę miał singiel “Diament”, którego recenzję można znaleźć na naszym portalu.

*****

Słowa: Sylwester Ruszkowski

Produkcja muzyczna: Przemek Grzelak MusicStudio

Lyric Video: Sylwester Ruszkowski

 

fot. okładka singla

Leave a Reply