Sylwester Ruszkowski z przebojowym utworem “Diament” [RECENZJA]

“Diament” to premierowy utwór wokalisty i muzyka – Sylwestra Ruszkowskiego. Do energetycznej, jakże przebojowej propozycji powstało lyric video.

Letni czas rządzi się swoimi prawami i to wtedy pojawia się więcej muzycznych propozycji, które mają lżejszy, mniej zobowiązujący podtekst. Podobnie jest z utworem “Diament“, który Sylwester Ruszkowski zdecydował się wypuścić właśnie w okresie wakacyjnym. Sama kompozycja wydaje się niezwykle przebojowa, nośna, ale nie została okrojona na tyle, żeby męczyć słuchacza jedynie trywialnym bitem. Świadczy o tym przyzwoita produkcja, która rzuca cień czegoś bardziej angażującego. Poprzez tak rozbudowaną formułę, ta nowoczesna kompozycja ma swoje uzasadnione miejsce we współczesnym popie, tworząc koloryt czegoś przemyślanego w takim gatunku muzycznym.

fot. materiały prasowe

Dzięki temu, poza taneczną formą piosenka umiejętnie nawiązuje do tego, co aktualnie modne, choć samą aranżację można było naszpikować większą ilością elementów, podkreślając w ten sposób jej zmyślny charakter. Być może jakieś żywe elementy oparte na instrumentach, uwypukliłyby jeszcze bardziej jej dynamikę. A tak dostaliśmy przyzwoitą całość, ale nieco okrojoną pod względem czysto muzycznym. Na tym tle na pewno dobrze prezentuje się wokal artysty, który nie starał się za wszelką cenę wyeksponować wszystkich swoich możliwości, co sprawiło, że na pierwszy plan wciąż wysuwa się syntetyczny, nienachalnie poprowadzony bit. Warstwa liryczna w tym przypadku pełni rolę drugoplanową, co niestety nie jest mocną stroną piosenki, choć w całości tworzy jakąś jej specyfikę.

Diament” to dobrze przygotowana propozycja, niezwykle energetyczna, pozwalająca złapać odrobinę luzu podczas letniej pory roku. To utwór będący tu i teraz, skrojony pod wokalne predyspozycje Sylwestra Ruszkowskiego. Dzięki temu całość broni się nienagannym wykonaniem oraz pozytywnie wybrzmiewającym, a przy tym mocno wciągającym klimatem.

*****

Autorem tekstu i muzyki do utworu “Diament” są Sylwester Ruszkowski i Przemysław Grzelak.

“Pośród poruszenia, w jakim znalazło się teraz nasze życie (wojny, drożyzna, pandemie), pojawia się utwór, który otwiera się na świat i ludzi. Nabierz rytmu i pozytywnie nakręć się na poszukiwanie swojego wewnętrznego diamentu. Gdy go znajdziesz, łatwiej stawisz czoła codziennym wyzwaniom. Niech rządzi muzyka!” – Sylwester Ruszkowski

Sylwester Ruszkowski to autor tekstów, gitarzysta i kompozytor. Pod koniec 2021 roku artysta zaprezentował utwór “WEŹ SIĘ OGARNIJ”, którego recenzję można znaleźć na naszym portalu.

*****

Muzyka: Przemek Grzelak

Słowa: Sylwester Ruszkowski

Produkcja muzyczna: Przemek Grzelak MusicStudio

Lyric Video: Sylwester Ruszkowski

 

Leave a Reply