The Cassino otwiera nowy rozdział. Utwór “Drugi / Dym” już dostępny

The Cassino prawie dwa lata po premierze debiutanckiej płyty prezentuje singiel “Drugi / Dym”. Utwór zapowiada nadchodzącą EPkę zespołu.

Drugi / Dym” to niepokojący, skłaniający do refleksji utwór przenoszący słuchacza w tajemniczy, szary i pełen niepewności świat. Tekst, za który odpowiada wokalista i lider zespołu Hubert Wiśniewski, porusza wątki wypalającej się miłości i tracenia kontaktu z własnymi uczuciami. W nagraniach uczestniczyli Hubert Wiśniewski, Michał Badecki i Piotr Dawidek. Produkcją zajął się Jeremiasz Hendzel, we współpracy z wokalistą.

fot. materiały prasowe

“Nie jestem pewny jaki jestem / Chociaż nie zmienia się twarz” – słyszymy w piosence. – Drugi / Dym” powstał jako drugi na płytę, która wtedy była jeszcze mocno nieokreślona. Szukałem kierunku i pamiętam, że ruszyło mnie brzmienie basu, jakie udało mi się wykręcić. W połączeniu z mrocznymi synthami całość nakreśliła klimat na resztę EPki – komentuje Hubert Wiśniewski.

Mimo początkowej niepewności i wspomnianego poszukiwania kierunku, zespołowi udało się stworzyć piosenkę, która brzmieniowo przypomina “klasyczne The Cassino”, ale zawiera sporo nowych, synthowych elementów. Słychać w niej dojrzałość i progres, jaki poczynili artyści. A to dopiero początek nowości przygotowanych przez zespół na najbliższy czas.

Do utworu powstał także efektowny, czarno-biały klip autorstwa Mateusza Dziworskiego. Współtwórcą konceptu teledysku był Hubert Wiśniewski.

*****

The Cassino – indie rockowe trio. Zespół na scenie obecny jest już od 2013 roku, ale dopiero osiem lat później nakładem FONOBO Label ukazała się jego debiutancka płyta “Części”, która pomogła mu dotrzeć do szerszej publiczności, co widać było na jesiennych koncertach. Podczas wiosennej trasy w 2022 roku grupa wyprzedała z sukcesem kluby w największych polskich miastach. Materiał z płyty The Cassino zaprezentowali również występując u boku zespołu happysad oraz na scenie Męskiego Grania 2022 (gdzie grali również w 2019 roku). Hubert Wiśniewski – lider i wokalista, zagrał solowe koncerty przed brytyjską grupą Only The Poets, czym zaskarbił sobie pokaźną grupę nowych fanów. Młodzi artyści docenieni zostali też w konkursie PL Music Video Awards, w ramach którego otrzymali nominację w kategorii najlepszy teledysk rockowy. Poza płytą “Części”, zespół ma na koncie trzy EP-ki. Jesienią 2022 roku grupa wyruszyła w kolejną trasę koncertową, która również okazała się sukcesem, a lider zespołu wystąpił na scenie festiwalu BUSH w Budapeszcie. Na życzenie fanów, w maju 2023 roku muzyka grupy ponownie rozbrzmiała w różnych zakątkach Polski. Obecnie The Cassino promuje swój singiel “Drugi / Dym”, rozpoczynający nową erę w twórczości zespołu.

 

Leave a Reply