Stan Zapalny i jego “Niewinny żart”

W tym wciąż jeszcze letnim czasie, Stan Zapalny zaprezentował kolejną nową piosenkę, współtworzoną z grupą producencką Hotel Torino.

Niewinny żart” to utwór o relacji (miłosnej? przyjacielskiej?), zawarty w chwytliwym top-linie i nie mniej chwytliwej melodii. Nie brakuje w nim też bardzo charakterystycznej dla twórczości Stana gitary, uzupełnionej instrumentami dętymi, perkusją i powtarzalnymi chórkami. W piosence artysta prezentuje kolejną odsłonę swojego wokalu, która wybrzmiewa w nieoczywisty sposób, a przy tym, jak zwykle, bawi się słowem – nie tylko tym polskim – w numerze usłyszymy również francuskie wstawki.

Jest to moja kolejna refleksja na temat nieporozumień zachodzących w relacjach między ludźmi. Zdarza się tak, że coś, co dla kogoś może być niewinnym żartem, dla drugiej osoby jest czymś wprost przeciwnym. Ludzie w moim otoczeniu w komunikacji często posługują się ironią, a to z kolei powoduje nierzadko mniejsze bądź większe nieporozumienia, o których opowiadam w tej piosence. Mam nadzieję, że udało mi się to zrobić w lekki i przyjemny sposób. Ale oceńcie sami – mówi Stan Zapalny.

„Niewinny żart” to bez wątpienia nowoczesny i jakościowy pop w najlepszym wydaniu.

 

Leave a Reply