Nosowska zapowiada jesienną trasę koncertową!

Album „DEGRENGOLADA” Nosowskiej ukazał się w maju tego roku. Na płycie pojawiły się single – czerwona „Przytomna”, zielone „Runo” i żółta „Piękna degrengolada”. Teraz artystka zapowiada jesienną trasę koncertową.

Jesienią tego roku Nosowska pokaże zupełnie inne oblicze „DEGRENGOLADY”. Kolory zamieni na monochromatyczny minimalizm, a ruch w skupienie. Koncerty odbędą się w komfortowych, zasiadanych salach muzycznych i teatralnych – tak, aby jeszcze mocniej zwrócić uwagę na to, co artystka ma do powiedzenia.

fot. Piotr Porębski

Nosowskiej będzie towarzyszył jej niezawodny zespół w składzie: Michał FOX Król, Michał MALINA Maliński, Michał BUNIO Skrok i Miki Krajewski.

Ze sceny będzie można usłyszeć materiał z nowego albumu „DEGRENGOLADA”, ale także najważniejsze utwory z solowej kariery artystki.

To co? Widzimy się wieczorem?

01/11/23 – Warszawa – Teatr Muzyczny Roma
04/11/23 – Wrocław – Narodowe Forum Muzyki
13/11/23 – Szczecin – Filharmonia im M. Karłowicza
25/11/23 – Gdańsk – Polska Filharmonia Bałtycka
30/11/23 – Poznań – Sala Ziemi Poznań Congress Center
14/12/23 – Kraków – ICE Kraków
21/12/23 – Katowice – NOSPR

Nosowska wydaje płytę wtedy, kiedy ma coś do powiedzenia – za każdym razem redefiniując swoją muzyczną tożsamość. Po pięciu latach od „BASTY” wraca z albumem „DEGRENGOLADA”. Artystka znowu na przekór trendom – nie stara się o poklask i nie łasi do szerokiego odbiorcy. To są piosenki dla ludzi, którzy lubią, kiedy muzyka coś znaczy.

– „DEGRENGOLADA” w założeniu mogłaby stanowić inspirację do podjęcia (niemałego, lecz wybitnie korzystnego) indywidualnego wysiłku, by zejść do fundamentu istnienia i metodycznie sprawdzić każdą z wielu warstw, które ponoć składają się na nasz obraz. Po to, by zostawić jedynie prawdę oraz esencję, które (wiem to na pewno) dowodzą naszej niezwykłości. Właściwie to, co chciałabym przekazać słuchaczowi zawiera się w jednym zdaniu: Jesteś gigantem, nie pochylaj głowy, nie dawaj się prowadzić, czuj, żyj i obudź się do prawdy. Już czas. – mówi o nowym materiale Nosowska. 

Album ponownie powstał we współpracy z producentem Michałem FOXEM Królem. W nagraniach udział wzięli Michał MALINA Maliński i Michał BUNIO Skrok. Na płycie pojawiał się rapujący Miki Krajewski oraz goście – Natalia Szroeder i Jakub Józef Orliński.

 

 

Leave a Reply