30-lecie albumu “Fire” zespołu HEY

W 2023 roku minęło 30 lat od ukazania się pierwszej płyty zespołu HEY. Z tej okazji 15 września pojawi się limitowana edycja albumu na czerwonych winylach.

W lutym 1993, pod szyldem wytwórni Izabelin Studio ukazał się debiutancki album „Fire” szczecińskiego kwintetu rockowego HEY w składzie: Katarzyna Nosowska (śpiew), Piotr Banach (gitara), Marcin Żabiełowicz (gitara), Jacek Chrzanowski (gitara basowa), Robert Ligiewicz (perkusja).

fot. okładka albumu

Płyta  inspirowana amerykańskim grunge’m, stała się jedną z najważniejszych płyt rockowych nie tylko lat 90tych, ale i całej historii polskiego rocka. Drapieżny wokal Nosowskiej w połączeniu z chwytliwymi riffami Banacha wylansowały takie hity, jak „Zazdrość”, „Teksański”, czy kultową już balladę „Moja i Twoja nadzieja”, zaśpiewaną w duecie z Edytą Bartosiewicz.

Całkowity nakład sprzedaży wyniósł 200 tys. egzemplarzy. Album uzyskał status poczwórnie platynowej płyty. W sierpniu 2013 roku album pojawił się już na płycie winylowej, teraz nastąpi jego wznowienie.

Album ukaże się 15 września, w 30. rocznicę debiutu zespołu w wersji limitowanej, na podwójnym, czerwonym winylu (tylko 500 sztuk).

 

Leave a Reply