Wiedźma, matka, artystka? Karolina Czarnecka z utworem “Niepolka”

“Niepolka” to oficjalny singiel Karoliny Czarneckiej, który zapowiada jej nowy minialbum. Premiera EPki już 12 lipca.

to web or not to web? – pyta Karolina Czarnecka w swoim najnowszym projekcie. To Seans Cybernetyczny, który zaczęła już prezentować w sieci: short-serialem i dramatem, który spisuje online. Pierwszym aktem muzycznym jest maxi singiel “Niepolka”, który ma premierę 21 czerwca. Singiel jest częścią mini albumu “Seans Cybernetyczny. wyspaSPAM”. W całości już wkrótce.

fot. materiały prasowe

“Seans Cybernetyczny” to powrót Karoliny Czarneckiej. Powrót po przerwie pandemicznej i ciążowej, po zmierzeniu się z weryfikacją planów zawodowych i artystycznych. Czarnecka skupiła się w swojej pracy na paradoksie totalnego skomunikowania i życia w izolacji. W swoim nowym projekcie sięga po wątki spirytystyczne, ale łączy się z duchami przyszłości. Szuka też pomostu między wierzeniami ludowymi a najnowszymi technologiami. I pyta, śladem największego literackiego dylematu: to web or not to web?

Dramat. Czarnecka rodzi publicznie

Seans Cybernetyczny zaczyna się w sieci. To tu Karolina pisze swój baśniowy dramat cybernetyczny, który prezentuje skrótowo w serialu toczącym się na jej TikToku i Youtube.

Artystka zaplanowała prezentację seansu w trzech aktach, trzech częściach czy też trzech sezonach. W sieci trwa już część pierwsza, “wyspaSPAM”, która na rynku muzycznym ukaże się jako minialbum 12 lipca poprzedzona premierą maxi singla “Niepolki” (21 czerwca).

Współczesna wiedźma i czuła feministka

–  Seans to moja rozkmina na temat bycia i niebycia, Autokreacji kosztem siebie, skutków ubocznych chęci przypodobania… Jestem odważna w nowy dla mnie sposób – delikatniejszy – mówi Karolina.

Mini album Seans Cybernetyczny. wyspaSPAM powstał we współpracy z Szattem znanym m.in. z duetu Kroki.

– Moim zadaniem było uwypuklenie emocji, które Karolina oddała w tekście – mówi Łukasz Palkiewicz. – Sięgałem po różne narzędzia i nie ograniczałem się w żadnym stopniu. To bardzo różnorodna – elektroniczna i eksperymentalna – muzyczna wizja cybernetycznego projektu Czarneckiej.

“Jestem polskim Kanyem Westem” – nasza rozmowa z Karoliną Czarnecką

Leave a Reply