Międzynarodowa współpraca OS.SO. Posłuchaj utworu “The River”

Utwór “The River” powstał podczas campu songwriterskiego Artisjus, gdzie OS.SO poznała węgierskiego wokalistę i kompozytora Szeliera Bálinta.

Muzyka, tekst i nagrania wszystkich instrumentów powstały on-line, między Warszawą a Budapesztem – to pierwsza piosenka OS.SO, w której artystka pojawia się w duecie.

fot. materiały prasowe

“Od razu wiedziałam, że opowieść o rzece, jako mitycznym początku, miejscu spotkań i zapomnienia, wymaga dwugłosu, stąd pomysł zaproszenia do współtworzenia piosenki Szeliera, niezwykle charyzmatycznego wokalisty o miękkim, kojącym głosie. W nagraniu wzięli udział także moi przyjaciele a jednocześnie znakomici muzycy, z którymi gram na koncertach, Rafał Olewnicki (perkusja) i Kuba Szulc (gitara).

W międzyczasie nasza historia o rzece nabrała nowych kontekstów – ekologiczna katastrofa na Odrze, masowe wymieranie zwierząt, a właściwie utrata całego ekosystemu unaoczniły wszystkim, że bez tego niesamowitego, niezwykle żywego i różnorodnego świata wysychamy i my”. – OS.SO

*****

OS.SO – kompozytorka, producentka muzyczna, autorka tekstów, basistka. Gra również na perkusji, pianinie, gamelanie (indonezyjskich idiofonach) i śpiewa. W 2022 wydała pod naszym patronatem medialnym pierwszą autorską płytę – “Lethe”. Album został uznany przez Jarka Szubrychta (Gazeta Wyborcza) za jeden z najlepszych debiutów minionego roku. W 2023 ukaże się drugi autorski album artystki, z muzyką do wierszy Wisławy Szymborskiej. 

OS.SO wzięła udział w campie songwriterskim w Budapeszcie dzięki wsparciu Music Export Poland. 

 

Leave a Reply