Anielka prezentuje nowy singiel. Posłuchaj utworu “Chwila”! [RECENZJA]

Po krótkiej przerwie Anielka zaprezentowała nowy, niezwykle porywający utwór “Chwila”. Za kompozycję odpowiada Marcin Nierubiec, natomiast tekst do piosenki wokalistka napisała wspólnie z Magdą Wójcik (Goya).

Anielka podąża konsekwentnie w swoim kierunku muzycznym, gdzie pop przyjmuje bardziej interesującą formę. W urzeczywistnieniu jej zapatrywań artystycznych wspomogli wokalistkę kompozytorzy – Marcin Nierubiec, Grzegorz Jędrach (zespół Goya) oraz Bartosz Czubak (współtworzył m.in. debiutancki singiel “Sen”). Słowa do piosenki artystka napisała wspólnie z Magdą Wójcik, która na co dzień pisze teksty nie tylko dla własnego zespołu Goya. Dzięki tak udanej kooperacji udało się stworzyć całkiem porywający, nienachalnie przebojowy utwór “Chwila“, który przykuwa uwagę nie tylko świetną realizacją, ale także świeżością.

Z ciepłym głosem ta propozycja nabiera jeszcze większej elegancji, może nawet pewnej lekkości, choć przecież poruszamy się wciąż w wyraźnie piosenkowej stylistyce. W żaden sposób nie umniejsza to całej produkcji, która zdecydowanie czerpie ze współczesnych rozwiązań, posiadając też ponadczasowy sznyt kompozycyjny, który być może pozwoli przetrwać “Chwili” próbę czasu. W pewnym rozumieniu, dostaliśmy bardzo radiowy singiel, mający potencjał być stać się przebojem nadchodzącego lata. Przychylność rozgłośni radiowych nie jest oczywista, także trudno domniemywać, co wydarzy się w najbliższym czasie z tak umiejętnie ukształtowaną kompozycją.

Należy także dodać, że choć przy utworze pracowało wiele osób, to wydaje się ona silnie związana z Anielką, która nadała jej jakby własnego tonu. Być może to kwestia wrażliwości oraz odpowiedniego wyważenia emocjonalnego, bo całość silnie rezonuje nie tylko z wokalem, ale także z przekazem i uczuciowością artystki. To potwierdza, że tak starannie ukształtowany wyraz artystyczny nie powstał z kalkulacji, ale z faktycznej potrzeby stworzenia czegoś interesującego. Dlatego warto posłuchać całości, bo może się okazać, że ten utwór nie będzie tylko “Chwilą“, a pozostanie z nami – w osobistym rozumieniu – na znacznie dłużej.

[rec. Łukasz Dębowski]

*****

Chwila” to utwór, który pozwala na zapomnienie o codzienności i czerpanie z krótkiej chwili, jaka przychodzi razem z nią. Słowa, którymi jest nasycony, poruszają temat ulotności życia i przemijającego czasu, w którym tak trudno złapać te potrzebne nam momenty.

Przy dźwiękach szlachetnego, nieco sentymentalnego popu z elementami elektroniki, dynamicznego refrenu i tekstu, który zachęca do tańca i pełnego czerpania z życia, “Chwila” staje się energetycznym, pozytywnym hymnem, który umożliwia oderwanie się od rzeczywistości.

Utwór został skomponowany przez wybitnego kompozytora Marcina Nierubca, znanego z tworzenia przebojów dla gwiazd polskiej sceny muzycznej (Maryla Rodowicz, Krzysztof Krawczyk, Doda, Urszula, Maciej Maleńczuk, Gromee, Marek Piekarczyk i inni) oraz zespołu Goya – Magdy Wójcik i Grzegorza Jędracha. Nad produkcją utworu czuwał Bartłomiej Czubak, zwycięzca festiwalu Solo Życia (organizator: Mietek Jurecki – Budka Suflera) oraz wykładowca na Akademii Realizacji Dźwięku w Warszawie. Ich umiejętności i talent muzyczny widoczny jest w “Chwili”, gdzie mieszają się różne style muzyczne, tworząc pełen energii i emocji kawałek.

Słowa utworu, stworzone przez Anielkę oraz Magdę Wójcik, opisują wyjątkowy moment, kiedy para tańczy ze sobą, oddychając wspólnie i czując dreszcze na skórze. Refren “Zatańcz znów ze mną tak… jakby świat wstrzymał oddech na ten czas” zachęca do chwytania dnia i czerpania z życia pełnymi garściami. Utwór skupia się na magii chwili i wartości, jaką przypisujemy ostatnim momentom przed rozstaniem.

Chwila” to piosenka dla tych, którzy szukają sposobu na oderwanie się od rzeczywistości i cieszenie się każdą chwilą, jaką daje nam życie. Z pewnością przyciągnie fanów muzyki tanecznej, którzy cenią sobie energetyczne piosenki, które pozwalają na chwilę zapomnieć o troskach i cieszyć się momentem pełną piersią.

*****

Anielka (Angelika Balcerek) jest wokalistką, autorką tekstów, kompozytorką, a także magistrem prawa. Aktualnie studiuje wokalistykę estradową na Akademii Muzycznej w Łodzi. Laureatka licznych, ogólnopolskich konkursów wokalnych, m.in. II miejsce na 46. Ogólnopolskim Festiwalu Spotkania Zamkowe „Śpiewajmy poezję” w Olsztynie oraz finalistka konkursu „Pamiętajmy o Osieckiej” w 2019 roku, w którym otrzymała także nagrodę dziennikarzy. Współpracuje z Polskim Radiem jako aktorka, występując między innymi w słuchowisku pod tytułem “Pani Generałowa” w reżyserii Dobrosławy Bałazy. Oprócz muzyki interesuje się prawem, teatrem, chemią, lubi także pływać.

Słuchaj utworu “Chwila” w serwisach cyfrowych: https://e-muzyka.ffm.to/anielkachwila

 

Leave a Reply