Historia o mnie, o Tobie. Anna Jopek prezentuje nowy utwór “Born Anew”

“Born Anew” to premierowy utwór Anny Jopek (piano, kompozycja), w której gościnnie pojawiła się wokalistka Ola Chałdaj, będąca także autorką tekstu.

Born Anew” to historia o mnie, o Tobie. O każdym, kto w zagubieniu poszukując, na nowo odnajduje wewnętrzne światło. W sobie.

Singiel powstał we współpracy z trójmiejską wokalistką Olą Chaładaj. Jest to duet wokalno – instrumentalny w klimacie muzyki filmowej oraz ilustracyjnej. Tekst oraz linia melodyczna w sposób naturalny przenika się z minimalistycznym instrumentarium. Ważną rolę pełni również teledysk utworu stworzony przez Szymona Cieślaka, który uzupełnia koncepcję artystki. Obraz ukazuje wędrówkę postaci w swoim odbiciu.

fot. materiały prasowe

Anna Jopek – kompozytorka, aranżerka, pianistka, studentka kompozycji na Akademii Muzycznej w Gdańsku. Nominowana do Fryderyka 2023 w jazzowej kategorii Fonograficzny Debiut Roku. W 2022 roku wydała debiutancką płytę “Insight” nakładem wytwórni Alpaka Records. Laureatka Ogólnopolskiego konkursu Jazz Nad Odrą we Wrocławiu (2023) oraz Międzynarodowego Konkursu Młodych Zespołów Jazzowych Jazz Juniors (2022) z duetem Jopek/Klemensiewicz. Ponadto z tymże zespołem otrzymała wyróżnienie podczas XXIV Przeglądu Jazzowego Sax Clubu (2023), a także na konkursie JAZZiNSPIRACJE w ramach Lublin Jazz Festival (2021). Znalazła się w gronie finalistów konkursu Young Crocus Jazz Contest podczas Krokus Jazz Festival (2021). Artystka uczestniczyła w wielu projektach artystycznych, koncertach, warsztatach. Posiada wieloletnie doświadczenie sceniczne m.in. Komeda Jazz Festiwal czy koncert w NOSPR.

*****

fot. okładka singla

Leave a Reply