Tego nie można przegapić. Różanek prezentuje singiel “Kropka nad Y”

“Kropka nad Y” to kolejny singiel Różanka z “Płyty krótkogrającej”, do którego powstał teledysk. Przypomnijmy, że album artysty ukazał się 19 maja pod naszym patronatem medialnym.

Znamy już trzy single z albumu: Carnegie Hall, do którego klip został nagrodzony na California Music Video AwardsPożary oraz Dajmy sobie rok. Ten ostatni to przejmująca muzyczno-słowna opowieść o małych ludzkich tragediach w cieniu wielkich dramatów świata. Teraz poznaliśmy kolejny.

fot. materiały prasowe

Kropka nad Y” to wyjątkowo taneczna refleksja nad końcem miłości między dwojgiem bliskich sobie ludzi. To humorystyczna, choć i nieco gorzka analiza skutków niepełnego wyrażania siebie i swoich potrzeb.

Bohaterem klipu jest Niepełny Człowiek, który z pozoru bawi się świetnie, lecz nie widzimy go całego. Rzuca nam się w oczy jego taneczność i dobry humor, ale nie mamy możliwości zerknięcia na szerszy plan. Każdy z nas bywa czasem tym Niepełnym, dlatego pamiętajmy o stawianiu kropki nad y. Dopóki jest co jeszcze tymi kropkami łączyć…

Różanek wydał do tej pory cztery albumy z zespołem Chorzy oraz po jednym z grupami Ludzie Mili i Rykoszept. Występował gościnnie u Pięć Dwa Dębiec, Soboty, Banacha, Bubliczków, Iksów. Pisze od niedawna teksty Joannie Kołaczkowskiej, otrzymał też Złotą Płytę za współautorstwo na płycie “40” Piotra Cugowskiego.

Autorem tekstów i muzyki jest Olek Różanek, zaś producentami muzycznymi Borys Sawaszkiewicz oraz Jakub Maciejewski. Okładkę płyty wykonał Piotr Depta-Kleśta.

 

fot. okładka płyty

Leave a Reply