“W jednym pokoju”, czyli drugi album zespołu MØW

Zespół MØW to miks osobowości z odważnymi marzeniami. Jakiś czas temu ukazał się ich drugi album – “W jednym pokoju”.

Jego członkowie (Ania Bratek, Aga Derlak, Mateusz Szewczyk, Adam Wajdzik) ukończyli najważniejsze uczelnie muzyczne w Polsce i USA, a od kilku lat ich wspólnym celem jest zabawa muzyką dla odbiorcy uważnego i odważnego na tyle, by zajrzeć do tego MØWowego pokoju i spędzić w nim trochę czasu.

fot. okładka płyty

Drugi album “W jednym pokoju” powstał przy współpracy ze znakomitym producentem Tomaszem Harrym Waldowskim (działającym z takimi artystami, jak Skubas, Igor Herbut czy Renata Przemyk). Znajduje się na nim jedenaście autorskich kompozycji Ani Bratek, wokalistki oraz liderki zespołu. Wśród gości na płycie pojawia się Basia Derlak, która zawadiacko rapuje w “Szerokim sercu”, Bogdan Hołownia gra pięknie na pianinie w duecie z Anią w utworze “Etiuda samotności – bonus”, Cyprian Baszyński gra na trąbce, a Tomasz Harry Waldowski śpiewa jedną ze zwrotek utworu “Dziennik”.

Ania Bratek jest także wokalistką w zespole Slow Sunset, z którym niedawno wydała nowy singiel “Better Moment” oraz wzięła udział w nagraniu utworu “Przestań się chować” bandu Coast Patrol.

Materiał “W jednym pokoju” został nagrany i zrealizowany w jednym pokoju wspaniałego studia Tonn w Łodzi, pod okiem Krzysztofa Tonna i Macieja Stanieckiego. Za miks i master odpowiada Tomasz Harry Waldowski. Materiał został nagrany na setkę, wszystko po to by oddać magię niezwykłych momentów wspólnego muzycznego oddychania. Polskie teksty mówią o rzeczach ważnych, a popowo – jazzowe brzmienie dodaje im niespotykanej oryginalności i mocy.

Płyta ukazuje się nakładem wrocławskiej wytwórni V Records.

Tracklista:

1. Nie wiem
2. O północy
3. Z daleka
4. Spojrzenie
5. Dziennik
6. O wdzięczności
7. Tempo
8. Szerokie serce
9. Etiuda o samotności
10. Radosna piosenka
11. Uciekaj
12. Etiuda o samotności (piano version)

 

Leave a Reply