Slow Sunset prezentuje nowy singiel! Posłuchaj utworu “Better Moment”

“Better Moment” to nowy utwór zespołu Slow Sunset. Grupa wystąpi wkrótce na ważnym festiwalu Canadian Music Week w Toronto.

Slow Sunset powstało zaledwie w 2020 roku, wydało do tej pory kilka singli i zagrało dziesiątki koncertów w Polsce, Czechach, Niemczech i Kanadzie. Zespół ma ponad 300 tysięcy streamów na Spotify. Siłą napędową kwartetu jest Ania Bratek, wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów. W jej tekstach można odnaleźć spostrzeżenia co do codzienności i niecodzienności. Ania ceni sobie niezależność i jest trochę wbrew otaczającej przeciętności konsumpcyjnego świata. W jej tekstach nie brakuje błyskotliwych skojarzeń, pewności i kobiecej siły. Dziewczyny górą!

fot. materiały prasowe

Najnowszy singiel “Better Moment” to nowoczesna i przebojowa mieszanka indie soulu, popu, neo funka i psychodelii. Tekst utworu powstał po przeczytaniu książki “Zanim wystygnie kawa” Kawaguchi Toshikazu. Co zrobilibyśmy, gdybyśmy mogli cofnąć się w czasie? Kuszące… albo i nie. Bo skoro teraźniejszość za chwilę będzie przeszłością, to może szkoda czekać na lepszy moment, by powiedzieć o tym, co naprawdę się czuje?

Za realizację i miks “Better Moment” odpowiada Radek Baranowski znany m.in. z duetu Serca.

*****

Slow Sunset pojawiło się niespodziewanie wiosną 2020 roku. Korzystając z przymusowej przerwy w innych projektach Ania (śpiew) i Maciek (bass) zaczęli wspólnie pisać piosenki.

Dla artystów wspólna praca nad muzyków była początkowo rodzajem kreatywnego odreagowania na surrealistyczny czas 2020 roku. Szybko okazało się, że powstał zespół, a nie jednorazowy projekt. Połączenie głosu Ani wraz z groovem sekcji rytmicznej i przestrzennymi brzmieniami gitary inspirowanymi muzyką funk i indie rockiem dało brzmienie Slow Sunset.

Zespół inspiruje się muzyką soul, czerpie także z jazzu i psychodelii, nie idzie jednak w stronę naśladownictwa a stara się dodać od siebie elementy środkowoeuropejskiej wrażliwości muzycznej.

Slow Sunset zadebiutowali jesienią 2020 roku w ramach projektu Kultura w Sieci (Narodowe Centrum Kultury, MKIDNiS). Na początku 2021 roku wydali swoj pierwszy singiel „Ease and flow” który zdobył spore zainteresowanie  – ponad 300k streamów na Spotify – otwierając zespołowi drogę do koncertów na festiwalach i klubach w Polsce, Czechach, a także w Kanadzie, gdzie Slow Sunset wystąpili w 2022 roku. Kwartet został wyróżniony zaproszeniem na Canadian Music Week 2023, gdzie zagra już niedługo.

Zespół tworzą:

Ania Bratek – vocals, Maciej Seniorowicz – bass, Łukasz Szymański – guitar, Dawid Pawlukanis – drums

W kanadyjskim lineupie Ani i Maciejowi towarzyszą: Stephen James Orr – guitar and Aaron Blewett – drums

 

 

Leave a Reply