Rosalie. z kolejnym nowym singlem “Światła”

“Światła” to zapowiedź kolejnego solowego albumu Rosalie., który ukaże się 26 maja.

Motherlode” to kolejny solowy album artystki, wydawany 2 lata po znakomicie przyjętym “IDeal”. Na płycie znajdują się między innymi hitowe single z początku 2023 r. jak “Iluzja” i “Raj”. Na płycie znajdzie się też wydana 14 kwietnia 2023 r. “Stracona głowa”.  

Inspiracją do płyty jest książka “Bohater o tysiącu twarzy” Josepha Campbella. Autor przedstawia w niej teorie podróży archetypowego bohatera i jego funkcjonowania w świecie magicznym. Według niego etapy te są uniwersalne dla każdego bohatera, a autor dzieli je na 12 części podróży przez świat mitologicznych wyzwań. Dla Rosalie. mitologiczne wyzwania są na styku poruszania się między światem sceny i życiem codziennym. Koniec końców Campbell pisząc o najróżniejszych bohaterach z różnych legend i mitów, dochodzi do konkluzji, że droga bohatera jest podobna czy to w życiu codziennym czy magicznym. Podróże w tych światach się przenikają. Podobnie jak inspiracje muzyczne i prezentowane przez artystkę trendy. Wykreowany przez nią świat to podróż w rejony pełne przygód i ciekawych zakamarków.  

Motherlode” wyznacza dwie wiodące ścieżki muzyczne. Pierwsza część utworów brzmieniowo nawiązuje do początków muzyki soul, alternatywnego popu z lat 70. i 80. (zainspirowanych twórczością Kate Bush, Fleetwood Mac, Nina Simone, Minnie Riperton) i współczesnego hip hopu i r&b (Rejjie Snow, Silk Sonic, Charlotte Day Wilson, Fana Hues). Druga część zainspirowana jest elektro popem, trapem  r&b i drum n bassem (Billie Eilish, Caroline Polachek, Grace Jones, Fka Twigs, Sza, Summer Walker, Little Simz).  

 

Brodka feat. Rosalie. w coverze “Jezioro szczęścia” Bajmu

Leave a Reply