Brodka feat. Rosalie. w coverze “Jezioro szczęścia” Bajmu

Utwór “Jezioro szczęścia” zespołu Bajm doczekał się kolejnej interpretacji. Nową wersję zaprezentowała Brodka wspólnie z Rosalie.. Singiel znalazł się na cyfrowym wydaniu albumu “Sadza Delux”.

Do sprzedaży i serwisów streamingowych trafił album Brodki “Sadza Delux”. Na winylowe wydanie składają się jego dwie strony – pierwsza zawiera utwory ze znanej już dobrze “Sadzy”, a druga to reworki – zupełnie nowe wersje tych kompozycji, autorstwa zaproszonych przez artystkę gości. W streamingach do płyty dołączony jest bonus track – cover “Jeziora szczęścia” Bajmu, który Brodka wykonuje wraz z Rosalie.

fot. Luke Jascz

„Sadza” to najintymniejsza płyta Brodki. Osobista, szczera, bezpośrednia. Obnażająca ułomności, wypowiadająca skrywane tęsknoty. To historia o namiętnościach, kryzysie i potrzebie transformacji, bo rama nie ta sama.

Jesteś w środku przemiany – usłyszała w wieku 33 lat od szamanki na drugim końcu świata, w czasie przepełniających emocji. Wokalistka mówi, że dotąd nie przeżyła artystycznego katharsis, bo kryła się pod płaszczem fikcyjnych postaci. Teraz mówi w swoim imieniu. I było to dla niej doświadczenie oczyszczające.

Na fali emocji powstały teksty. Są w nich skrawki wyznań, prywatnych wiadomości. Musiały więc powstać w całości po polsku.

Producentem albumu jest 1988. To nie miał być hiphopowy materiał, zachowano strukturę piosenki. Spomiędzy refrenu i zwrotki przecieka tu jednak producencki wpływ, przynosząc nowe rozwiązania. Nie jest ani gorzko ani słodko. Jest szczerze do bólu. Efekt zaskoczy fanów obu artystów. W takiej odsłonie jeszcze ich nie słyszeliście. Za muzykę i teksty odpowiada Brodka. Sama też własnoręcznie stworzyła artwork do płyty, który jest swego rodzaju, osobistym pamiętnikiem.

Płyta przeszła ogromną transformację. Jak twórczy duet zaczął poznawać swoje światy, to demówki poszły w kąt, a ze strefy komfortu oboje poszli po więcej. Każdy coś musiał zaryzykować. Jak Zdechły Osa, który pojawił się na gościnnych występach i wyłożył serce na tacy.

„Sadza” prowokuje do gry szczerość za szczerość. Tu nawet autotune brzmi prawdziwie.

Na winylowe wydanie “Sadza Delux” składają się jego dwie strony – pierwsza zawiera utwory z “Sadzy”, wydane w październiku 2022 roku, a druga to reworki – zupełnie nowe wersje tych kompozycji. Do współpracy Brodka zaprosiła producenta 1988, duety Skalpel oraz Coals, zespół Tonfa, Błażeja Króla i schafteraPoprosiłam ich o dopisanie swoich historii i zinterpretowanie ich po swojemu. Efekt okazał się cudownym zaskoczeniem i Sadza dostała nowe życie. – dodaje Brodka.

 

Jedna odpowiedź do “Brodka feat. Rosalie. w coverze “Jezioro szczęścia” Bajmu”

Leave a Reply