Taneczny klimat w nowym utworze Klamki. Posłuchaj singla “Mąż od zaraz”! [RECENZJA]

“Mąż od zaraz” to nowy, eksperymentalny singiel Klamki. Utwór zapowiada letni sezon koncertowy zespołu.

Jedno jest pewne, Klamka nie przestaje zaskakiwać, a jej poszukiwania nie kończą się na jazzie, muzyce vintage oraz szlachetnym popie. Zespół pod dowodzeniem wokalistki jest już daleko poza miejscem związanym chociażby z doskonałą płytą “Tribute to Chris Cornell”. Utwór “Mąż od zaraz” pokazuje, że nie warto zamykać się na inne gatunki muzyczne, gdy ma się pomysł i odpowiednie narzędzia, by sprostać prezencji tylko pozornie łatwych zabiegów muzycznych. W tym przypadku dostaliśmy więc lekką, nieco… taneczną propozycję, która ma zarażać przyjemnym, wiosenno-letnim nastrojem. Taki eksperyment oparty na delikatnej elektronice mógł skończyć się totalną porażką, ale w tym przypadku tak się na szczęście nie stało.

fot. materiały prasowe

Jeśli ma się doskonałe wyczucie muzyczne podparte erudycją i doświadczeniem, to nie powinniśmy mieć obaw, że powstanie coś jakościowo niewłaściwego. Poza tym, każdy kto zna poczynania Dawida Broszczakowskiego i Piotra Mędrzaka (produkcja i aranżacja wraz z wokalistką), ten wie, że ich wyobraźnia twórcza sięga daleko poza jazz (np. współtworzyli album “Teraz ja” Urszuli). Dlatego nie musimy się martwić o prezentację “Męża od zaraz“, którego pozytywna energia nie budzi zakłopotania. Do tego dochodzi całkiem zgrabny, nieco humorystyczny tekst, za który odpowiada Paulina Witek-Młynarska – świetnie napisany, zgrabny, błyskotliwy. Słowa wręcz same układają się pod chwytliwie, choć nieprzesadnie ekspansywne dźwięki.

Być może nie jest to nic artystycznie wzniosłego, ale kompozycja posiada swój urok i pozytywny vibe, który szybko wkręca się w podświadomość słuchacza. Czy ten innowacyjny charakter stanie się wyznacznikiem dalszych poczynań zespołu? Tego, póki co nie wiemy. W każdym razie spróbuj nie bujać się w rytm tej piosenki. Nie da się. Jak tu więc nie kochać Klameczki!

[rec. Łukasz Dębowski]

*****

Utwór jest eksperymentem z muzyką taneczną, inspirowany latami 80. i 90. W ten sposób Klamka zapowiada nadchodzący letni sezon koncertowy, z mocą dobrych fluidów – w stronę koncertów plenerowych, letnich pozytywnych brzmień i beztroski. “Mam nadzieję potowarzyszyć słuchaczom w dobrej zabawie”.

Tekst napisała Paulina Witek-Młynarska, a Klamka wraz z Dawidem Broszczakowskim i Piotrem Mędrzakiem zajęli się produkcją i aranżacją.

Projekt Klamka tworzą pozytywnie zakręceni muzyczni pasjonaci, dobrzy znajomi, którzy bardzo komfortowo i swobodnie czują się w swoim muzycznym towarzystwie. W ich interpretacjach usłyszysz soul, folk, pop / rock, elektronikę, smooth jazz. Posłuchaj!

Utwór “Mąż od zaraz” dostępny jest w serwisach cyfrowych: https://ffm.to/klamkamazodzaraz

 

fot. okładka singla

Leave a Reply