Rafał Dubicki z nowym utworem “Lęk przed nieznanym”. Obejrzyj wyjątkowy teledysk

“Lęk przed nieznanym” to najnowszy utwór muzyka jazzowego – Rafała Dubickiego. Do utworu powstał wyjątkowy teledysk. Znasz sytuacje, z których nie ma tak naprawdę dobrego wyjścia? Posłuchaj, obejrzyj i zastanów się.

fot. Izabella Kędzierska

“Utwór inspirowany jest filmem “Po Pierwsze…”. Parę lat temu, zostałem poproszony o napisanie muzyki do jednej ze scen filmu autorstwa Adama Hartwińskiego. Historia traktuje o losach i trudnej decyzji małżeństwa, które długo starało się o dziecko i kiedy już się to udało, lekarz powiedział im, że ich potomek ma ogromną wadę zdrowotną, przez którą nie przeżyje po narodzinach. 

W utworze “Lęk przed nieznanym”, starałem się uchwycić ich niepewność, strach, ale również nadzieję na cud, który zaklinałby rzeczywistość. Niestety nie było na to żadnej racjonalnej nadziei. Kierowałem się poczuciem intymności oraz tłumionego żalu. 

Teledysk do utworu “Lęk przed nieznanym” został stworzony ze scen wyżej opisanego filmu. Dziękuję twórcom oraz, aktorom występującym w filmie za udostępnienie tego materiału.”Rafał Dubicki

*****

RAFAŁ DUBICKI – uważany za polskiego Chris’a Botti’ego, absolwent Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego na wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej w Bydgoszczy. Trębacz współpracujący z wieloma polskimi i zagranicznymi muzykami m.in.: Ray Wilson & Genesis Orchestra, Alex Band Aleksandra Maliszewskiego, Eljazz Big Band, Pendofsky, Michał Sołtan. Artysta nie boi się wyzwań. Nie kryje miłości do muzyki jazzowej, ale nie boi się też eksperymentować z muzyką rozrywkową. Jest aktywnym muzykiem koncertowym i sesyjnym, nagrywającym płyty w obu nurtach. W wielu jego autorskich kompozycjach słychać także miłość do muzyki rockowej.

Ma na swoim koncie już kilka płyt. Nagrywał również muzykę filmową do nagrodzonego na festiwalu filmowym w Gdyni filmu pt. „Jestem mordercą”. Uczestnik oraz laureat wielu jazzowych konkursów w Polsce m.in. główna nagroda na konkursie improwizacji na Baszta Jazz Festiwal 2016, nagroda specjalna podczas Europejskich Integracji Muzycznych 2011, nagroda główna podczas konkursu big bandów w Nowym Tomyślu 2015.

W 2019 roku nagrał i wydał autorską płytę „Story About Emotions” w wydawnictwie Soltan Art Group. W 2021 roku ukazał się drugi album trębacza pt. „Shadow On The Space“.

 

Rafał Dubicki z nowym singlem “Ciemna strona księżyca”!

Leave a Reply