Rafał Dubicki z nowym singlem “Ciemna strona księżyca”!

23 stycznia ukazał się nowy singiel i klip do utworu “Ciemna strona księżyca” Rafała Dubickiego.

Utwór wraz z klipem powstał z obserwacji świata, który bazuje na pozorach. Świata, który świeci światłem odbitym a nie własnym. Często widzimy ludzi, którzy na pozór mają wszystko. Sławę, pieniądze, najlepsze samochody, gadżety. Upatrujemy w tym szczęście absolutne. Oceniamy i wartościujemy tylko na bazie tego co widzimy.

Fot. Beata Bieńkowska

Jednak istnieje druga strona księżyca, której nie widać a ona istnieje. Często za tym materializmem i nakręconym splendorem, kryje się smutek, samotność i brak większego sensu. Czegoś, co powodowałoby istnienie naszej dalszej wartości, nawet gdy cała ta otoczka w postaci dóbr zewnętrznych nagle zniknęła. Prawdziwa wartość jest w nas a nie po za nami. Musimy dbać o szczęście, rodzinę, zdrowie. To są aspekty, w które przede wszystkim warto inwestować i to one mogą dać nam prawdziwe i szczęśliwe życie. 

*****

RAFAŁ DUBICKI – uważany za polskiego Chris’a Botti’ego, absolwent Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego na wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej w Bydgoszczy. Trębacz współpracujący z wieloma polskimi i zagranicznymi muzykami m.in.: Ray Wilson & Genesis Orchestra, Alex Band Aleksandra Maliszewskiego, Eljazz Big Band, Pendofsky, Michał Sołtan. Artysta nie boi się wyzwań. Nie kryje miłości do muzyki jazzowej, ale nie boi się też eksperymentować z muzyką rozrywkową. Jest aktywnym muzykiem koncertowym i sesyjnym, nagrywającym płyty w obu nurtach. W wielu jego autorskich kompozycjach słychać także miłość do muzyki rockowej.

Ma na swoim koncie już kilka płyt. Nagrywał również muzykę filmową do nagrodzonego na festiwalu filmowym w Gdyni filmu pt. „Jestem mordercą”. Uczestnik oraz laureat wielu jazzowych konkursów w Polsce m.in. główna nagroda na konkursie improwizacji na Baszta Jazz Festiwal 2016, nagroda specjalna podczas Europejskich Integracji Muzycznych 2011, nagroda główna podczas konkursu big bandów w Nowym Tomyślu 2015.

W 2019 roku nagrał i wydał autorską płytę „Story About Emotions” w wydawnictwie Soltan Art Group. W 2021 roku ukazał się drugi album trębacza pt. „Shadow On The Space“.

*****

Skład Rafał Dubicki Quartet:
Rafał Dubicki – trąbka, flugelhorn
Michał Sołtan – gitara
Mateusz Woźniak – kontrabas
Adam Lewandowski – perkusja

 

 

Jedna odpowiedź do “Rafał Dubicki z nowym singlem “Ciemna strona księżyca”!”

Leave a Reply